Virtuální adopce

» Micinka

Věk: 12 let 10 měsíců

ADOPTOVÁNA

 

Micinka k cizím lidem opatrná, ale nám věří, tak se s námi mazlí. Je u nás už od podzimu 2010, což je docela dlouho, je zvyklá na ostatní kočičky, proto ji u nás necháváme ve virtuální adopci. O Micinku pečujeme v depozitu v Kraslicích.

X
X

 

» Karinka

Věk: 13 let 10 měsíců

ADOPTOVÁNA

 

Karinka je krásná želvovinka, která se ocitla na podzim 2011 v jedné zahrádkářské kolonii na cestě se svými koťaty, pro které neměla mlíčko. Byla velmi slabá, ale to už dnes není pravda. Je krásná, zdravá, ale trochu bázlivá, k novým lidem je zpočátku nedůvěřivá, proto u nás zůstane, je ve virtuální adopci. za pravidelný měsíční příspěvek budeme moc rádi. 

 

» Marlenka

Věk: 7 let 2 měsíce

ADOPTOVÁNA

 

Marlenka je kočička plašší povahy. Narodila se v cizí kůlně úplně divoké mámě. Mámu se nám podařilo odchytnout a vykastrovat, je vrácena zpět a krmena. Marlenka se sourozenci Mandarinkou a Lentilkou je u nás v útulku. Hledáme pro ni adoptivní rodiče, ale kdyby se našel někdo, kdo je trpělivý a zkušený, byli bychom rádi, aby jí dal nový domov. 

 

» Panenka

Věk: 12 let 10 měsíců

ADOPTOVÁNA

 

Panenka je plachá kočička pocházejícá s lokality, kde bylo hodně nemocných kočiček, které jsme tamodsud postupně odváželi. Panenka o lidi nestojí, s kočičkami problém nemá, ale nenechá na sebe téměř ani sáhnout, proto zůstane u nás a byli bychom rádi, kdyby si ji někdo virtuálně adoptoval a přispíval ji pravidelně měsíčně na její život u nás. O Panenku se staráme v depozitu v Kraslicích.

 

» Mikeš

Věk: 12 let 3 měsíce

Mikeš je kocour neurčeného věku .Zůstal v domě po zemřelém, ještě i s jinými kočičími obyvateli , dům byl jako z hororu.Mikeš byl hodně povýživený, hladový, divoký a vystrašený. Což se po půl roce jistoty a bezpečí změnilo a dnes se se mnou mazlí a vrní .Je z něj statný kocour a šéfem party svých kamarádů ze stejného domu , Veverky a Prdelky :)A ujal se ještě dalších kuků Čárky a Tečky .Všechny je hlídá a nahání domů , když se rozdávají dobrůtky je to takový jejich taťka .

 

» Čičorka

Věk: 8 let 8 měsíců

ADOPTOVÁNA

 

Čičorka je jeden z našich maskotů. Přestože se spoustě lidem líbí, není moc vhodná do adopce, alespoň ne do bytu. Nechová k lidem moc velkou důvěru, narodila se na ulici a lidi jí toho ošklivého ukázali víc než hodně. U nás je spokojená, když chce, může během dne trávit čas volně venku, když chce zpět do pelíšku, může jít. Upřednostňujeme její virtuální adopci. V případě skutečného osvojení bychom si museli být opravdu jisti, že nový majitel je s její povahou plně seznámen, tzn. že by ji u nás několikrát navštívil a pak by měl pro ni řádně zabezpečené místo, kde by si na nový domov zvykala. Bohužel takových domovů se kočičkám moc nenabízí, proto, pokud byste rádi měli Čičorku ve virtuální adopci, kontaktujte nás. Děkujeme. 

 

» Hanelka

Věk: 14 let 2 měsíce

ADOPTOVÁNA

 

Dobrý den, jsem krásná tajuplná dáma Hanelka s dlouhým kožíškem a smaragdovýma očima, kterýma se dívám na svět podmanivým pohledem. Jsem zachráněná kočička z Počeren u KV, dlouho mě dostávali ze stavu, ve kterém mě našli, ale už jsem naštěstí uzdravená. Bylo to tak vysilující léčit se tak dlouho, že když mi začalo být líp, trochu jsem to přepískla s granulkami. No co, dostala jsem znova chuť do života a jde na mě vidět. Paní z útulku říká, že jsem širší, jak delší, ale boubelky dneska letí. Takže jsem moderní a prostě in. Stále mám strach z lidí, protože jsem dlouhou dobu žila na vesnici a víte kolik je tam dětí, co vás nahání? Takže se upejpám a na klín teda ze zásady nesedám. Jsem starší, plachá, ale za to jsem jako od Da Vinciho. Jsem kastrovaná, zdravá, snesu se s ostatníma kočičkama a ráda budu za baráček s možností bezpečného výběhu, protože již nikdy nechci být někým honěna. Smlouva o adopci je samozřejmostí.

 

» Pepinka mouratá

Věk: 10 let

Pepinka je velmi milá a akční kočička. Na podzim jsem jednou jela z práce domů a skočila mi těsně před auto ještě s kamarádkou Olinkou, měla jsem co dělat, abych je nepřejala. Protože to bylo u hlavní silnice, kde neměly co dělat, vzala jsem je k nám do útulku, abych je při přístí jízdě nemusela sbírat přejeté. Pepinka je mazlivá a hravá. Je již vykastrovaná, naočkovaná a připravená najít nový domov. Protože u nás běhá i ven, hledáme pro ní nový domov v domečku se zahrádkou. Pepinka čeká na svůj domov v depozitu v Kraslicích

 

» Strašpytlík

Věk: 10 let 2 měsíce

ADOPTOVÁN

 

Strašpytlík si svoje jméno vykoledoval, když jsem v říjnu 2013 dostala zprávu, že v lese u Nejdku jsou 4 větší koťata, která tam zřejmě někdo vyhodil. Jela jsem se tam podívat a bylo to tak, bylo to v místě, kde se dá zastavit autem, takže místa někdo využil, aby tam koťata vyhodil. Koťata byla dost hladová a vyplašená, dvě se nám podařilo chytit hned, na třetí jsme číhali jen hodinku, ale Strašpytlík měl takový strach a kort potom, když zůstal v lese sám, že jsem tam na něj číhala dvě noci v autě. Ráno jsem musela vždy do práce, tak sklopec kontrolovala paní Hanka z Nejdku, která našemu útulku pravidelně pomáhá. Bohužel přes den se Strašpytlík vůbec neukázal a v noci mu svítili oči vždy jen vedle sklopce. Začala jsem to pomalu vzdávat, ale bylo mi jasné, že nechat ho tam, je jistá smrt, dřív nebo později. Ve sklopci měl připravený přímo švédský stůl: syrové maso, voňavou kapsičku, uzené šproty a teplé mlíčko, které sice není pro kočky zrovna vhodné, ale teplé hodně voní. Odolával dlouho. Byl konec října a venku byla dost zima, i hodně pršelo, já byla z auta zlámaná a zmrzlá na kost, že jsem druhou noc nad ránem musela odjet aspoň na dvě hodinky někam do tepla a říkala jsem si, že je to pěkný strašpytel a nechytí se. Naštěstí se tak nestalo, když jsem po sedmé ráno přijela, čekalo mě příjemné překvapení, ve sklopci byl úplně vystrašený kočičí kluk, to bylo radosti. Ustrašený zůstal, ale nechá se občas pohladit u krmení, proto u nás zůstane ve virtuální adopci.  Pečujeme o něj v depozitu v Kraslicích.

 

» Fešanda

Věk: 10 let 2 měsíce

ADOPTOVANÁ

 

Fešanda je opravdu fešanda, takže si své jméno zaslouží:-) vyhodil ji a její tři sourozence nějaký hlupák na podzim 2013 do lesa. Naštěstí si jich tam všimla jedna slečna, která nás na ně upozornila. Proto jsme si pro ně jeli. Na Fešandu jsme moc nečekali, podařilo se nám ji chytit brzy, měla hlad a dobroty vyhrály. Za to bráška Strašpytlík nám dal zabrat. Fešanda se brzy oklepala a se mnou se mazlí, ale z cizích lidí má strach. Zůstává u nás ve virtuální adopci. Pokud by se přeci jenom někomu zalíbila moc a chtěl by ji dát domov u sebe, záleží vše na naší  vzájemné dohodě, ale je potřeba počítat s tím, že bude zapotřebí hlavně trpělivost. O Fešandu pečujeme v depozitu v Kraslicích.

 

» Divoška

Věk: 10 let 2 měsíce

ADOPTOVÁNA

 

Divoška je bázlivá kočička, která zřejmě nemá dobré zkušenosti s lidmi. Ji a její tři sourozence na podzim 2013 vyhodil nějaký hlupák do lesa. Naštěstí si jich tam všimla jedna slečna, která nás na ně upozornila. Divoška už měla trochu strach tam, chvíli jsme museli čekat, než se nám chytla do odchytové klece. Na jejího brášku Strašpytlíka jsme čekali dva dny. Myslela jsem, že se brzy ochočí, ale bohužel jí do hlavy nevidím a nevím, co si o lidech myslí. Strašpytlík si trochu zvyknul, ale Divoška se pořád bojí. Zůstane u nás ve virtuální adopci. Pečujeme o ni v depozitu v Kraslicích.

 

» Olinka

Věk: 10 let 2 měsíce

Olinka je úžasná uličnice, krásná černá kočičí potvůrka, která mi jednoho podzimního dne skočila s kamarádkou Pepinkou přímo pod auto, nechybělo málo a obě by u nás nebyly. Naštěstí jsem je viděla včas, bylo to u frekventované silnice, nikdo se v blízkosti netvářil, že by mu patřily, tak jsem je naložila a odvezla do bezpečí k nám. Olinka prošla celkem ošklivou formou kalicivirózy, která jí zanechala trochu následky na zadních nohách, nemá je pohyblivé, jako ostatní kočičky. Vypadá to, jakoby kroutila extrémně prdelkou a ona jí ujížděla, ale vůbec jí to nevadí, žádný problém si nepřipouští, spíš naopak, běhá, skáče, chytá myšky, je prostě úžasná. Nehodí se k dětem, je sice mazlivá, ale když se nechce mazlit, dá to najevo zasyčením a kousnutím, tak je potřeba, aby byla u někoho, kdo to bude respektovat. Ráda by šla do domku se zahrádkou. Je ohromná legrace ji pozorovat, když venku běhá a hraje si, její malý handicap jakoby nebyl.

 

» Beruška z Kraslic

Věk: 11 let 2 měsíce

ADOPTOVÁNA

 

Beruška se u nás narodila úplně divoké kočičce Růžence, kterou jsme původně chytali v Karlových Varech na kastraci a zpětné vypuštění, ale byla už vysoko březí, tak jsme ji nechali u nás porodit. Měla 4 krásná koťata, ale byla tak divoká, že nás k nim moc nepustila, domov jsme našli jen pro jedno, dokud bylo úplně mrňavé a byla šance si ho vymazlit. Ostatní tři u nás zůstala, Beruška je jedno z nich. Je plachá a zůstává proto ve virtuální adopci. O Berušku pečujeme v depozitu v Kraslicích.

 

» Bublinka

Věk: 11 let 2 měsíce

ADOPTOVÁNA

 

Aktuálně 16. 12. 2018 - Bublinka u nás žije docela dlouho a nikdo si ji za tu dobu nevybral a ona ztratila důvěru v lidi, je zvyklá jen na pár lidí, kteří tu pravidelně u kočiček jsou. Přesouváme ji do virtuální adopce a hledáme pro ni adoptivní rodiče, kteří by přispívali na její život u nás.

Bublinka je poslední kotě, které se u nás narodilo Barušce, nenašla domov jako malá a během času u nás trošku zvlčela tak, že o cizí lidi vůbec nestála. Byla jí ale věnována velká péče během několika posledních měsíců a díky ní je z Bublinky opět velké mazlidlo a navíc má pověst neustálé komentátorky úklidových prací. :) Proto jsme Bublinku přesunuli z virtuální adopce do té opravdové, kde kočičky hledají nový domov. Přesto je lepší Bublinku poznat během několika návštěv a dát ji možnost, si na členy nové rodiny zvyknout. 

 

» Buřtík

Věk: 11 let 2 měsíce

ADOPTOVÁN

 

Buřtík je jedno ze čtyř koťat, která se u nás narodila divošce Růžence, která nás ke koťatům moc nepouštěla a přestože je Buřtík velmi zajímavě zbarvený, nenašel domov jako malý a divokost po mamině u něj vyhrála a je z něj sice nádherný, ale divoký kocour. Zůstává u nás ve virtuální adopci. O Buřtíka pečujeme v depozitu v Kraslicích.

 

» Černouška

Věk: 11 let 2 měsíce

Černouška je původně kotě z chatové oblasti, kde jsme kastrovali dospělé kočičky a několik koťat jsme tam odsud odváželi k nám. Přišla k nám ve věku asi 4 měsíců, do té doby žila venku na divoko, tak moc mazlivá není, i když se mnou docela ano:-), věří mi. Je to černá krasavice. Bohužel se u ní v zimě 2013/14 objevily velké problémy, když jednou večer měla obrovký záchvat kašle a srdíčko tak pumpovalo, že to chvíli vypadlo, že vyskočí ven. Byl to hrozný pohled, Černouška sypěla a nemohla dýchat, jazýček měla úplně fialový, seděla jsem u ní několik hodin a větrala jsem a větrala, aby měla čerstvý vzduch, hladila jsem jí do doby, než se trochu uklidnila (uklidnila se opravdu jen trochu), ale snad jí moje přítomnost pomohla:-). Druhý den jsem vše konzultovala s veterinářem, ale bez ní, má totiž panickou hrůzu z cizích lidí a převoz, byť krátký, by jí v tu chvíli spíš ublížil než pomohl, rozhodli jsme se proto, že jí budu nechávat doma, ale pravidelně podávat injekčně kortikoidy, které jí v nejhorším stavu hodně pomohly, má astma. Její stav je teď celkem stabilizovaný, snažíme se jí co nejmíň stresovat a injekce jí aplikuji, když je potřeba, pod kůži sama, když přijde pro pohlazení a docela to zatím jde. Během zimy jsou intervaly kratší, během léta se hodně zlepšila, ale s nastupující zimou se nám intervaly opět zkracují. Cílem je držet Černoušku v dobré kondici a pohodě co nejdéle to jde, je nám jasné, že srdíčko dostává hodně zabrat, ale na první pohled na ní není žádný problém znát. Jakákoliv změna a stres by ji mohli uškodit, proto ji nenabízíme, je u nás spokojená, má výběh ven ve voliéře, tak si užije i sluníčko a zůstává u nás ve virtuální adopci. Pečujeme o ní v depozitu v Kraslicích.

 

» Zrzík

Věk: 9 let 2 měsíce

Zdravím vás všechny, dovolte, abych se představil. Říkají mi Zrzík. Řeknu vám, i když jsem na první pohled nedůvěřivý plašánek, věřte mi, že mazlit se teda rozhodně umím. Teta se na mě dívá se slzou v oku, protože ví, že bych si zasloužil domov pro sebe, v rodině bez dětí a hluku (hodně se lekám zvuků) v bytě nebo v domě v klidné lokalitě mimo rušný provoz, nejlépe kestarším lidem, kteří mi pomohou v mé počáteční nesmělosti. Jsem klapouchý, hříčkou přírody. No není to nakonec úžasné, že mi příroda dala punc jedinečnosti? Jsem tichý, klidný a nekonfliktní, vyjdu s kočičkama. Mám krásné světlé velké oči, které by rády viděly, že mě má někdo konečně skutečně rád. Budeš to Ty? 
Pokud hledáš skutečného přítele a důvěrníka, už nehledej, jsem to já…. 
Tvůj Zrzík

 

» Mandarinka

Věk: 7 let 2 měsíce

ADOPTOVÁNA

 

Mandarinka je plašší mladá kočička. Narodila se na ulici, respektive v kůlně na dřevo, kde nebyla vítaným hostem. My jsme ji i její sestry Marlenku a Lentilku odchytali a hledáme jim bezpečné domovy. Případně virtuální rodiče pro život u nás, kde mají během dne volný výběh a v noci teplo, sucho a bezpečí. 

 

» Jája vykulená

Věk: 9 let 10 měsíců

ADOPTOVÁNA 

 

Jája je naše okatá raubířka. Na podzim 2013 nám ji přivezl pán, který se dopředu ani neohlásil, měl ji v autě v kufru ještě s jejím bráškou Pájou (u kterého se bohužel projevilo silné začervení, kterému po několikadenním boji podlehl). Pán přijel, zazvonil a řekl, že nám veze dvě koťata, prostě hotová věc a čekal, že je vyřízeno. Chtěla jsem pána poslat s koťaty domu, protože jsem neměla absolutně žádné místo a nabídla jsem mu, že jim budeme hledat domov od nich, měl je totiž prý několik dní doma a údajně je našel u benzínky v Aši, ale jen bůh ví, kde je pravda. Na mou nabídku pán přistoupit nechtěl, že prý když je nevezmu, odveze je zpět k té benzíně, zkrátka klasické vydírání a hraní na city. Navíc, když jsem viděla, kde je převážel, měl je v kufru přiklopené nějakým umělým košíkem, koťata byla tak vyjevená, že jsem je nemohla nechat napospas osudu a vzala jsem si je opět do své ložnice, kde měla přečkat karanténu. Z karantény ale odešla už jen Jájinka. Jája je okatá mrška, které z každého oka kouká několik čertů. Je moc pěkná, tak si ji vybral jeden starší manželský pár, kterému jsem ji vezla osobně domu, ale čekali mě odpoledne, protože nepochopili, že nejdřív jsem v práci, pak se musím postarat o několik desítek koček, které mám v péči a pak teprve můžu jezdit někam pryč, no prostě jsem Jájinku přivezla až v podvečer v čase televizních novin a pán byl na mě velmi nepříjemný, že mě čekal odpoledne. Tak jsem mu slušně vysvětlila, že to u mě není možné a že když má dovážku až do domu, měl držet pusu a krok, otočila jsem se a Jájinku jsem si odvezla. Myslela jsem si, jak jí najdu někoho jiného, kdo si bude víc vážit mojí práce a bude mít Jáju moc rád, jenomže Jája byla z téhle cesty tam a zpět tak vyděšená, celou dobu v autě histericky brečela a jakmile jsem ji doma znovu pustila z přepravky, už se nikdy žádné návštěvě neukázala. Tolik lidí u nás mezi tím bylo, Jája maximálně vykukovala za rohem a jakmile někdo řekl, jéé, ta je krásná, nestačil to ani doříct a byla pryč a nenechala se chytit, tak zůstala u nás. Navíc je docela problematická, občas se vyčůrá tam, kde by neměla a to by asi u nových majitelů dělalo problémy. Rozhodli jsme se tedy proto, aby zůstala u nás, dál jsme ji nestresovali a zařazujeme ji do virtuální adopce. Je plná energie a začíná chodit ven na průzkum s našimi již ostřílenými kočičáky, tak myslíme, že jí u nás bude asi nejlíp. Bude to velká lovkyně myši:-) O Jáju pečujeme v depozitu v Kraslicích.

 

 

» Pumprlíček

Věk: 7 let 2 měsíce

Tento nádherný chlapeček se světlýma modrýma očima byl se svou černou sestřičkou narozen do skelné vaty, která jim neposkytovala dostatek prostoru k dýchání. Jejich začátek života byl velmi krušný a konkrétně chlapečka poznamenal na celý život. Došlo k poškození mozku, je mentálně slabší, nebrání mu však to žít plnohodnotný život. Je součástí rodiny a se svou sestřičkou si tak užívají pocit bezpečí a jeden druhého. 

 

» Ještěrka

Věk: 7 let 8 měsíců

ADOPTOVÁNA

 

Ještěrka je živá jako ještěrka, je všude a vzápětí někde jinde. Když má náladu, přijde se pomazlit, ale protože se původně narodila na ulici, plnou důvěru v lidi nemá. Ráda se hladí, na rukou se nosit nechce. Je to docela akční kočička, která má možnost během dne běhat volně venku, když chce, může jít zpět do pelíšku. Není moc vhodná pro adopci, dalo nám hodně práce, aby si zvykla tady a začala lidem aspoň trochu důvěřovat. Proto jsme se rozhodli nabídnout ji k virtuální adopci. Do domova jinam by mohla odejít pouze za podmínek, že nový majitel si ji přijede několikrát navštívit, aby znal její povahu a mohl s tak rozhodnout, jestli si na ni opravdu troufne. Dál by musela mít možnost v bezpečném místě běhat během dne venku, to znamená, že při přechodu do takového domova, musí být místo, kde si zvyká, zabezpečeno proti úniku. Ven může jít opravdu, až si bude jistá, kde je doma. Pokud byste se chtěli stát jejími virtuálními rodiči, prosím, kontaktuje nás. Děkujeme. 

 

» Hadimrška

Věk: 7 let 2 měsíce

ADOPTOVANÁ

Mňauky, říkají mi Hadimrška, jsem sestřička brášků Puntíka a Máti a společně s maminkou Irenkou čekáme v kraslickém útulku, až si pro nás někdo přijede. Všichni se mi tu smějí, že mám takové jméno. Ale když vyrůstáte s dvěma bráchy (a to platí jak v lidském, tak zvířecím světě), musíte být jako hadimrška, abyste na ně vyzráli. Já nepostojím, neposedím. Jsem jako kluk, lovím, skáču, válím se a všechno v rekordním čase. Mám krásné bílé ponožky a prý jsem nádherná, hotová kočičí Angelina Jolie, ale mě to nic neříká, cítím se spíš jako dcera loupežníka. Jsem pro každou srandu a nebojím se umazat! Mám plno energie a hodím se do domu, kde si mě budou hýčkat a hrát si se mnou. Budu vděčná za kamaráda, protože jsem hodně kontaktní a rozhodně nemám solitérní povahu. Klidně půjdu i s bráškou (bráškama :D) Jsem odparazitovaná a již vykastrovaná, na svůj věk (1 rok) působím jako kotě. Tak který dvounožec bude ten můj? <3 
Vaše, Hadimrška

 

» Piškvorka

Věk: 7 let 2 měsíce

Pikvorka je koťátko nalezené ještě jako úplně malinkaté miminko bez maminky. Trvalo dlouho, než se podařilo Piškvorku zdrav. stabilizovat, bylo potřeba kotěcího mléka a dny, i noci piplavé péče. Přesto zůstala Piškvorka (jako mládě bez mat. mléka) imunitně slabá. Je to koťátko, které kvůli slabému imunitnímu systému, nečeká možná dlouhý život. Zdrav. problémy však Piškvorka dohání veselou a hravou povahou, všude je jí plno. Je to malé světýlko a rarášek. Je to mladá kočička, je jí cca 8 měsíců a přeje si tu být hooodně dlouho! 

 

» Marjánka z Mariánských Lázní

Věk: 12 let

Marjánka pochází ze stejné zahrádkářské kolonie jako Kuliferda, ale narozdíl od Kuliho je úplně plachá. Kamarádí se se mnou jen když rozdávám krmení a to tím stylem, že sedí na polici, kam pravidelně dostává svoji misku a volá na mě, že mi to hrozně trvá, než jí to dám. Je to naše plašanka a hledáme pro ni adoptivní rodiče. 

 

» Kačenka z Chodova

Věk: 6 let 10 měsíců

ADOPTOVÁNA


Kačenka je můj poslední příjem, 20. prosince jsem ji přijala ve velmi špatném fyzickém i psychickém stavu. Na začátku prosince byla nalezena na ulici, podvyživená, vysílená a zmrzlá. Nálezkyně neměla dostatek financí ani zkušeností a Kačenku neléčila, její stav se velmi zhoršil. Když jsem se o Kačence a jejím stavu dozvěděla, za pomoci dobrovolníků se nechala Kačenka převézt na kliniku, kde byla léčena, ale ani tam to pro ni nebylo to pravé ořechové. Kačenka touží po mazlení, po lidech a je ve velkém stresu, pokud je v kleci. Na klinice se sice první dny lepšila, ale pak najednou přestala znovu jíst a bylo zle. Rozhodla jsem se proto Kačenku přijmout k sobě, i přesto, že mám v péči 120 koček a času není nazbyt. Tahle holka potřebovala akutně pomoct a dostat šanci. Tak je u mě a svoji šanci doslova chytila za pačesy. Při příjmu vážila pouhých 1,6kg a to i přesto, že má docela velkou kostru. Nebyla schopná sama přijmout potravu, tak jsem jí pomohla. Každé další krmení už se snažila Kačí čím dál víc sama a teď, po týdnu, už baští jenom sama. Sice si vybírá, jen to, co se jí dobře baští a co jí chutná, ale pro mě je velmi důležité, že baští a jídlo zůstává v žaludku a odchází z těla ven ne ve formě průhledné hnědé vody jako na začátku, ale ve formě měkčí stolice. Nechci ještě křičet hurá, čeká nás ještě náročná cesta, ale mám z Kačenky velkou radost, je to velká bojovnice a zřejmě velmi mladá kočička a její tělo rychle regeneruje.

 

» Mazlík z ML

Věk: 12 let 1 měsíc


Mazlík se k nám dostal spolu s dalšími z Mariánských Lázní od staré paní. Mazlík měl zuby v katastrofálním stavu a museli jsme je téměř všechny odstranit. 

Dále ho zlobí ledviny. Kvůli těmto problémům jsme se rozhodli nechat Mazlíka dožít v klidu u nás, kde už je zvyklý a zařadit ho do virtualní adopce

 

» Baky z ML

Věk: 11 let 1 měsíc

Baky se k nám dostal od staré paní z Mariánských Lázní, která měla v zahradním domku v jedné místnosti větší počet koček a péči o ně již nezvládala. Baky byl zdravotně v relativně dobrém stavu, ovšem nestál o přítomnost dalších koček ani člověka.
Před pár týdny byla Bakymu diagnostikována vrozená vada srdíčka, prozatím se projevuje pouze ztíženým dýcháním.
 

 

» Strakatá z Přebuzi

Věk: 7 let

Strakatá je mladá kočička, ale velmi plachá. Žije u nás od loňského podzimu, kdy jsme ji i její sourozence chytali v horské obci Přebuz, kde předchozí koťata chalupáři zabíjeli, raději ani nebudu psát, jakým způsobem. Přitom stačilo tak málo, aby se na nás jeden zodpovědný pán obrátil a požádal o pomoc. Koťata jsme odchytali a mámu vykastrovali. Koťata bohužel zůstala plachá, ta opatrnost k lidem v nich prostě převládá. Proto hledáme i pro Strakatou adoptivní rodiče, aby u nás mohla spokojeně žít.

 

» Všudybýlek

Věk: 8 let 1 měsíc

Všudybýlek se narodil u nás v útulku i se svými čtyřmi brášky. Jejich mamka byla plachá, ale starala se o své prcky poctivě, bohužel nevíme, co si zažila před příchodem k nám. Dva z brášků po několika měsících umřeli na vrozené zdravotní problémy, zůstali nám jen dva, Všudybylek a Krasavec. Protože se bojíme, aby jakýkoli stres, tedy i ze změny, nedal propuknout zdravotním problémům i jim, nenabízíme je do domova, jsou u nás spokojení, mají volnost a zároveň teplý pelíšek. Všudybylek je ale mazlivější, kdyby se přeci jen našel někdo, kdo by ho miloval a v začátcích se mu hodně věnoval, udělali bychom výjimku, vše je to o domluvě a podmínkách, ve kterých by nový domov měl.

 

» Kulíšek z Rotavy

Věk: 6 let

Kulíšek je mlaďounký kocourek, zhruba půlroční. Narodil se na ulici v odporné panelákové díře. Když ho i se sourozenci máma vyvedla ven, využili jsme příležitosti a okamžitě jsme koťata posbírali. Na mámu jsme pak číhali dva dny, ale podařilo se:-). To bylo překvapení, když jsme zjistili, že jeich máma není plachá, že naopak, je velký mazel, ale venku byla velmi opatrná. Zkrátka někdo se jí zbavil a nevykastrovanou jí vyhodil ven. Máma je mazel, ale Kulíšek se sourozenci jsou opatrnější, vrnět ale taky umí, potřebují jen najít trpělivé a zodpovědné lidi, kteří by jim dali šanci na nový domov. Vždyť se podívejte, jak je Kulíšek krásný. 

 

» Ouško

Věk: 7 let 6 měsíců

OUško nás opustil v září 2019. Odešel na selhání ledvin. Žil u nás 9 let. Vzpomínáme s láskou. 

 

Ouško pochází z vesnice, kde se kočky nekastrovaly a jen se množily. Přišel k nám jako odrostlé kotě a protože v něm zůstala plachost, je stále u nás. Hledáme pro něj adoptivní rodiče. Velmi rád baští, taky je to pěkný cvalík. :)

 

» Aranka z Amálčiny smečky

Věk: 8 let

Aranka patří do naší Amálčiny smečky, která byla v květnu odebrána z velmi nevhodných podmínek. Kočičky byly v žalostném stavu, Aranka též. Stále pomáhala ostatním starat se o jejich prcky, protože o ty své zřejmě přišla před naším příchodem, myslíme si, že tak to tam chodilo běžně, že sloužili jako potrava pro ostatní. Boj o život je prostě boj o život. Aranka je úžasná nenáročná mazlivá kočička, která by ráda našla svůj domov, klidně může odejít do domova s další číčou ze smečky, je velmi přátelská. 

 

» Felix

Věk: 7 let

Felix je rok a půl starý kocourek, kterého nám přinesla jedna paní loňský podzim, kdy ho našla večer na ulici vysíleného, ustrašeného a hladového. Felix je pěkný raubíř, zvyknul si u nás a často je venku v přírodě, pak zase hezky v teple u topení. Když měl odejít do domova, celý den se neukázal a paní si nakonec odvezla jiného kocourka. Večer přišel a dělal jakoby nic, asi to bylo znamení, že je tu spokojený a rád by tu zůstal. Protože není konflitkí a je tu šťastný, mi jeho přání respektujeme a hledáme pro Felixe adoptivní rodiče, aby mohl u nás dál spokojeně žít. 

 

» Máňa z Mariánských Lázní

Věk: 12 let

Máňa patří k našim stálým kočičkám. Před několika lety jsme ji odchytávali v zahrádkářké kolonii Rybízovna v Mariánských Lázních. Bylo tam kočiček víc a lidé se k nim nechovali zrovna dvakrát dobře. Dvě jsme tenkrát vraceli kastrované zpět, o ty je dodnes postaráno, ale většina zůstala u nás. Máňa je plachá, proto pro ni hledáme adoptivní rodiče.

 

» Vlnka

Věk: 7 let 2 měsíce

ADOPTOVÁNA

 

Vlnka měla to štěstí, že odjela do nového domova. Bohužel někdy do hlav našich kočičích svěřenců nevidíme a nepoznáme, jestli o nový domov stojí. Vlnka se rozhodla, že doma je u nás v útulku a v bytovém prostředí byla nesvá, stresovaná, později až agresivní. Proto jsme ji přivezli zpátky k nám a místo ní našla domov naše babča Pepinka. Vlnka při příjezdu zpátky měla obrovskou radost, lítá tady jak torpédo, vrní a je spokojená. Paní Veronika Hubáčková, která ji původně chtěla dát šanci mít domov, dala domov Pepince a Vlnku si spolu s přítelem virtuálně adoptovala:-)

 

Vlnka je původně plachá kočička narozená na ulici. Byla v dočasné péči, odkud přišla k nám do útulku a po kastraci se začala její povaha rychle měnit. Je z ní mazlivá kočička, sice důvěřuje jenom mně, ale určitě by si rychle zvykla i na jiného člověka, pokud by byl ten pravý a dal by jí domov.

 

» Babetka a Šlapetka

Věk: 4 roky 10 měsíců

Babetka a Šlapetka jsou sestřičky, které jejich mamka porodila uprostřed města se všemi nástrahami. Žily ve vykopané díře , kde se opravovalo potrubí. Obě nejsou zatím moc vymazlené, to proto, že dobrých zkušeností s člověkem zatím moc nemají, ale jsou šikovné a rychle se učí. Jistě z nich brzy mazlindy budou, hodně by jim k tomu pomohlo, kdyby jim někdo dal domov. U Babetky trochu bojujeme s průjmem, je možné, že to bude potravinová alergie, ale zatím si nejsme jistí. Šlapetka má jiný problém, má lehce postižený nervový systém a projevuje se to zvláštním našlapováním pacek, nijak ji to v životě nepřekáží, jen je trochu neohrabaná když běhá. Byli bychom raději, kdyby mohly odejít do společného domova.

 

» Barborka

Věk: 5 let 4 měsíce

Barborka se ze dne na den ocitla venku na Rotavě mezi paneláky, kde ji zřejmě někdo vyhodil, protože tam žijí venkovní plaché kočky, které jsou pravidelně krmené. Asi si ten někdo myslel, že aspoň nebude mít hlad. Ach jo, ach jo. No samozřejmě byla celá vystrašená, běhala zmateně za lidma a nevěděla, kam se má vrtnout. Bylo to v čase, kdy jsme tam pravidelně kontrolovali místní kočky kvůli odchytům na kastrace, tak jsme Barborku samozřejmě zmatenou u hlavní silnice nenechali. Už je doma, je vykastrovaná, ráda se mazlí a hraje si a netrplěivě čeká na svůj domov.

 

» Tim

Věk: 15 let 1 měsíc

ADOPTOVÁN

 

Tim je náš další kočičí dědula, který je tu na dožití. Toulal se loňskou zimu mezi auty v okrajové části města Loket, kde si ho všimli hodní lidé a začali ho krmit, ale stálé krmné místo a zázemí Timík neměl. Chodil nepravidelně a byl dost nejistý, nakrmit ho pořádně byla docela práce. Když se podařilo ho odchytit, bylo v plánu ho nechat pouze vykastrovat a vrátit zpět a vytvořit mu krmné místo, ale při kastraci jsme přišli na to, že má jen jeden zub, který byl totálně prohnilý, takže ten šel. No a copak můžete pustit ven kočku bez zubů? Jak se uživí? Zkoušeli jsme pro něj hledat domov, kde by po něm nikdo nic nechtěl, kde by mu dali jen potřebnou trpělivost, než si zvykne na zázemí s pravidelným krmením, ale nepovedlo se to. Timík je moc plachý. Proto zůstal u nás v útulku. Když prošel zvykací procedurou, byl mu umožněn přístup ven a Tim je maximálně spokojený. Celé dny prospí, když je hezky, tak venku na sluníčku, když je pošmourno, tak v suchém pelíšku za dveřmi. Prostě dědula každým coulem, ale jak jde o dobroty, to se nemůže dočkat, má neskutečnou chuť k jídlu a je to na něm taky vidět:-)

 

» Leon

Věk: 11 let 6 měsíců

Leonek se objevil jednoho dne úplně vyhublý na krmném místě, kde zůstal zhruba rok a celkem slušně se vykrmil. Ke krmičkám získal tolik důvěry, že už se jim přiblížil k ruce, ale víc nedovolil. Chtěli jsme ho nechta vykastrovat, proto jsme ho odchytli a on najednou kluk u veterináře se sebou nechal dělat úplně všechno a úplně v klidu. Jasně nám dal najevo, že je to kocour, který žil s člověkem. Je to krásný statný kocour, zhruba středního věku. Jeho delší srst už se mu upravuje, když má klid a kvalitní stravu. Rád se pomazlí, ale musí se opatrně, stále se bojí nečekaných pohybů. Hledáme mu proto domov v klidné domácnosti.

 

» Čertina

Věk: 8 let 9 měsíců

Čertina je asi pětiletá kočička. Žila v Chebu u nádraží a rodila několikrát do roka koťata, která většinou umřela. Rodila se nemocná. Čertinu jsme v roce 2016 odchytli a vykastrovali, od té doby žije u nás. Není přiliš kontaktní, k lidem nepřijde a ani ostatní kočky moc nemusí. Proto je zařazena do virtuální adopce.

 

» Bobíšek ze Slapan

Věk: 15 let 1 měsíc

Bobíšek je kočičí dědeček, který se k nám dostal poté, co se o něj jeho panička kvůli vážné nemoci již nemohla starat. Kocourek byl přes zimu venku, takže nejdříve bylo nutné zaléčit rýmu. Nyní už je kocourek zdravy.

Je kastrovaný. 

Má deformované očičko po neléčeném herpesviru. Nijak mu to nevadí a není třeba žádný další veterinární zákrok.

Kocourek je velice hodný a kontaktní, chodí vzorně na kočičí wc. Mohl by být jak v bytě, tak v domě s přístupem ven, ale pouze v bezpečné lokalitě.

 

» Skleníček

Věk: 3 roky 2 měsíce

Skleníček si doslova za 5 minut 12 přišel pro pomoc sám, když jsme byli omrknout lokalitu, kde budeme kastrovat. Viděla jsem ho ve skleníku, jak se potácí a na první dojem jsem si myslela, že je to starý dědula, který umírá. To zděšení, když přišel dřív a jak vypadal, to se nedá popsat. Mlaďoučký kocourek, který strádal na zahradách, s nekvalitní stravou a žádným veterinárním ošetřením. Byl celý pokaděný, měl velké opruzeniny a byl celý bolavý. Byl listopad, docela nízké teploty a on byl bez srsti na velké části těla, opruzeniny měl slizké a mokré a na zadečku si nesl obrovskou kouli vlastního trusu, na kterou se další trus jen nabaloval. No prostě hrůza. Ale v momentě, kdy jsme ho vzali do rukou a dávali do přepravky, začal vrnět a nepřestal vrnět několik hodin, z toho štěstí, že už není v zimě, že už neponese tu obrovskou kouli trusu a že dostane normální kočičí krmení, které mu nebude dělat zle. Zatím je na dietě. byl zaléčená antibiotiky a jeho stav se hodně zlepšil a on prospívá.