Virtuální adopce

» Micinka

Věk: 8 let 7 měsíců

Micinka k cizím lidem opatrná, ale nám věří, tak se s námi mazlí. Je u nás už od podzimu 2010, což je docela dlouho, je zvyklá na ostatní kočičky, proto ji u nás necháváme ve virtuální adopci. O Micinku pečujeme v depozitu v Kraslicích.

X
X

 

» Karinka

Věk: 9 let 7 měsíců

VIRTUÁLNĚ ADOPTOVÁNA PANÍ SABINOU PRZECZKOVOU!

 

Karinka je krásná želvovinka, která se ocitla na podzim 2011 v jedné zahrádkářské kolonii na cestě se svými koťaty, pro které neměla mlíčko. Byla velmi slabá, ale to už dnes není pravda. Je krásná, zdravá, ale trochu bázlivá, k novým lidem je zpočátku nedůvěřivá, proto u nás zůstane, je ve virtuální adopci. za pravidelný měsíční příspěvek budeme moc rádi. 

 

» Marlenka

Věk: 2 roky 11 měsíců

Marlenka je kočička plašší povahy. Narodila se v cizí kůlně úplně divoké mámě. Mámu se nám podařilo odchytnout a vykastrovat, je vrácena zpět a krmena. Marlenka se sourozenci Mandarinkou a Lentilkou je u nás v útulku. Hledáme pro ni adoptivní rodiče, ale kdyby se našel někdo, kdo je trpělivý a zkušený, byli bychom rádi, aby jí dal nový domov. 

 

» Panenka

Věk: 8 let 7 měsíců

Panenka je plachá kočička pocházejícá s lokality, kde bylo hodně nemocných kočiček, které jsme tamodsud postupně odváželi. Panenka o lidi nestojí, s kočičkami problém nemá, ale nenechá na sebe téměř ani sáhnout, proto zůstane u nás a byli bychom rádi, kdyby si ji někdo virtuálně adoptoval a přispíval ji pravidelně měsíčně na její život u nás. O Panenku se staráme v depozitu v Kraslicích.

 

» Mikeš

Věk: 8 let

Mikeš je kocour neurčeného věku .Zůstal v domě po zemřelém, ještě i s jinými kočičími obyvateli , dům byl jako z hororu.Mikeš byl hodně povýživený, hladový, divoký a vystrašený. Což se po půl roce jistoty a bezpečí změnilo a dnes se se mnou mazlí a vrní .Je z něj statný kocour a šéfem party svých kamarádů ze stejného domu , Veverky a Prdelky :)A ujal se ještě dalších kuků Čárky a Tečky .Všechny je hlídá a nahání domů , když se rozdávají dobrůtky je to takový jejich taťka .

 

» Krasomil

Věk: 9 let

Krasomil je u nás od února 2013, kdy nám ho přivezli z jedné zahrádkářské kolonie , kde střílí a tráví kočky. Krasomil byl ve zbědovaném stavu, byl zřejmě i přiotráven fridexem, neboť měl na zadních nohou a zadečku vypadané chlupy . Podařilo se nám ho vyléčit, ale pak jednoho dne zdrhnul , pár dní se neukázal, ale hlad ho brzičko přivedl zpátky :) Byl hodně opatrný a šel se najíst, když si myslel , že ho nikdo nesleduje. Ale včas pochopil, že mu nikdo u nás ubližovat nebude a pomalu se přibližoval. Dnes je tu všude doma a je šťastný, má absolutní volnost. Nabízíme jej k virtuální adopci, za pravidelný měsíční příspěvek budeme moc rádi. Krasomil loví myšky u nás v Kraslicích.

 

» Lentilka

Věk: 2 roky 11 měsíců

VIRTUÁLNĚ ADOPTOVÁNA PANÍ JITKOU LANDOVOU.

 

Lentilka je mladá, nenáročná kočička. Trochu plachá, protože se narodila na ulici. Lidem, které zná ale začíná pomalu důvěřovat. Má ráda své kočičí kamarády a volnost, které se jí u nás dostává. Jde o sestřičku Mandarinky a Marlenky. Ráda také baští dobroty. Kdyby se našel zkušenější a trpělivý chovatel, který by ji pomohl zbavit se plachosti, bylo by možné osvojení. Zatím pro ni ale hledáme virtuální adopci, která ji finančně zajistí pobyt u nás, v teple, suchu a s pořádnou baštou, kterou ona tak ráda.

 

» Hanelka

Věk: 9 let 11 měsíců

VIRTUÁLNĚ ADOPTOVÁNA PANÍ ALENOU VOŠAHLÍKOVOU.

 

Dobrý den, jsem krásná tajuplná dáma Hanelka s dlouhým kožíškem a smaragdovýma očima, kterýma se dívám na svět podmanivým pohledem. Jsem zachráněná kočička z Počeren u KV, dlouho mě dostávali ze stavu, ve kterém mě našli, ale už jsem naštěstí uzdravená. Bylo to tak vysilující léčit se tak dlouho, že když mi začalo být líp, trochu jsem to přepískla s granulkami. No co, dostala jsem znova chuť do života a jde na mě vidět. Paní z útulku říká, že jsem širší, jak delší, ale boubelky dneska letí. Takže jsem moderní a prostě in. Stále mám strach z lidí, protože jsem dlouhou dobu žila na vesnici a víte kolik je tam dětí, co vás nahání? Takže se upejpám a na klín teda ze zásady nesedám. Jsem starší, plachá, ale za to jsem jako od Da Vinciho. Jsem kastrovaná, zdravá, snesu se s ostatníma kočičkama a ráda budu za baráček s možností bezpečného výběhu, protože již nikdy nechci být někým honěna. Smlouva o adopci je samozřejmostí.

 

» Pepinka mouratá

Věk: 5 let 9 měsíců

Pepinka je velmi milá a akční kočička. Na podzim jsem jednou jela z práce domů a skočila mi těsně před auto ještě s kamarádkou Olinkou, měla jsem co dělat, abych je nepřejala. Protože to bylo u hlavní silnice, kde neměly co dělat, vzala jsem je k nám do útulku, abych je při přístí jízdě nemusela sbírat přejeté. Pepinka je mazlivá a hravá. Je již vykastrovaná, naočkovaná a připravená najít nový domov. Protože u nás běhá i ven, hledáme pro ní nový domov v domečku se zahrádkou. Pepinka čeká na svůj domov v depozitu v Kraslicích

 

» Strašpytlík

Věk: 5 let 11 měsíců

VIRTUÁLNĚ ADOPTOVÁN PANÍ LENKOU AUŘEDNÍKOVOU!

 

Strašpytlík si svoje jméno vykoledoval, když jsem v říjnu 2013 dostala zprávu, že v lese u Nejdku jsou 4 větší koťata, která tam zřejmě někdo vyhodil. Jela jsem se tam podívat a bylo to tak, bylo to v místě, kde se dá zastavit autem, takže místa někdo využil, aby tam koťata vyhodil. Koťata byla dost hladová a vyplašená, dvě se nám podařilo chytit hned, na třetí jsme číhali jen hodinku, ale Strašpytlík měl takový strach a kort potom, když zůstal v lese sám, že jsem tam na něj číhala dvě noci v autě. Ráno jsem musela vždy do práce, tak sklopec kontrolovala paní Hanka z Nejdku, která našemu útulku pravidelně pomáhá. Bohužel přes den se Strašpytlík vůbec neukázal a v noci mu svítili oči vždy jen vedle sklopce. Začala jsem to pomalu vzdávat, ale bylo mi jasné, že nechat ho tam, je jistá smrt, dřív nebo později. Ve sklopci měl připravený přímo švédský stůl: syrové maso, voňavou kapsičku, uzené šproty a teplé mlíčko, které sice není pro kočky zrovna vhodné, ale teplé hodně voní. Odolával dlouho. Byl konec října a venku byla dost zima, i hodně pršelo, já byla z auta zlámaná a zmrzlá na kost, že jsem druhou noc nad ránem musela odjet aspoň na dvě hodinky někam do tepla a říkala jsem si, že je to pěkný strašpytel a nechytí se. Naštěstí se tak nestalo, když jsem po sedmé ráno přijela, čekalo mě příjemné překvapení, ve sklopci byl úplně vystrašený kočičí kluk, to bylo radosti. Ustrašený zůstal, ale nechá se občas pohladit u krmení, proto u nás zůstane ve virtuální adopci.  Pečujeme o něj v depozitu v Kraslicích.

 

» Micí

Věk: 8 let 11 měsíců

Micí pochází ze zahrádkářské kolonie v Mariánksých Lázních, kde jsme ji a ještě další kočičky odchytávali na žádost dvou paní, které je tam krmili. Tak jako většinou, je ostatní zahrádkáři nechtěli a několik koček tam již dřív umlátili a otrávili. Děláme neradi, že divoké kočičky u nás po kastraci necháváme, ale v tomto případě bylo jasné, že po návratu zpět by jim někdo ublížil. Odchytali jsme jich tenkrát 8 a jen 2 jsme vraceli, o které je postaráno a všichni v okolí ví, že jsou kastrované, tak nemusí mít strach, že by se jim tam množili. 6 zůstalo u nás a jsou spíše divoké, Micí je nejpřítulnější z nich. Pěčujeme o ní v depozitu v Kraslicích.

 

» Fešanda

Věk: 5 let 11 měsíců

Fešanda je opravdu fešanda, takže si své jméno zaslouží:-) vyhodil ji a její tři sourozence nějaký hlupák na podzim 2013 do lesa. Naštěstí si jich tam všimla jedna slečna, která nás na ně upozornila. Proto jsme si pro ně jeli. Na Fešandu jsme moc nečekali, podařilo se nám ji chytit brzy, měla hlad a dobroty vyhrály. Za to bráška Strašpytlík nám dal zabrat. Fešanda se brzy oklepala a se mnou se mazlí, ale z cizích lidí má strach. Zůstává u nás ve virtuální adopci. Pokud by se přeci jenom někomu zalíbila moc a chtěl by ji dát domov u sebe, záleží vše na naší  vzájemné dohodě, ale je potřeba počítat s tím, že bude zapotřebí hlavně trpělivost. O Fešandu pečujeme v depozitu v Kraslicích.

 

» Divoška

Věk: 5 let 11 měsíců

VIRTUÁLNĚ ADOPTOVÁNA PANÍ PETROU HUBOVOU!

 

Divoška je bázlivá kočička, která zřejmě nemá dobré zkušenosti s lidmi. Ji a její tři sourozence na podzim 2013 vyhodil nějaký hlupák do lesa. Naštěstí si jich tam všimla jedna slečna, která nás na ně upozornila. Divoška už měla trochu strach tam, chvíli jsme museli čekat, než se nám chytla do odchytové klece. Na jejího brášku Strašpytlíka jsme čekali dva dny. Myslela jsem, že se brzy ochočí, ale bohužel jí do hlavy nevidím a nevím, co si o lidech myslí. Strašpytlík si trochu zvyknul, ale Divoška se pořád bojí. Zůstane u nás ve virtuální adopci, měsíc života kočky v útulku stojí cca 350,-Kč, za pravidelný příspěvek budeme moc rádi. Pečujeme o ni v depozitu v Kraslicích.

 

» Ponožka

Věk: 3 roky 5 měsíců

Aktuálně 16. 12. 2018 - Pro Ponožku hledáme adoptivní rodiče. Jeho imunita je velmi slabá a jakékoli změny by mu jen uškodily. Je docela těžké manipulovat s ním při přesunu k veterináři. Rozhodli jsme se Ponožku u nás nechat žít trvale a hledáme pro něj někoho, kdo by mu na život u nás přispíval každý měsíc částkou 400,-Kč.

Zdravím Vás, jsme dva kousky kožíšků – mně říkají Ponožka, protože mám úžasné bílé ponožky a bílou náprsenku a moje sestřička Libuška je celá černá. Prošli jsme si kdečím. Hlavní je, že nás teta zachránila a teď se o nás stará. Ale je nás tu moc a tak voláme o pomoc! Chtěli bychom do společného domova, protože se děsně milujeme a taky protože jsme jeden druhému rodinou. Jsme mazlíci, hlavně já! Libuška se po mě opičí! Naše maminka byla nemocná, takže máme sníženou imunitu, proto chceme k někomu zodpovědnému, který se o nás postará a bude nás milovat, jako nikdo jiný na světě… Půjdeme jedině do bytu, venku je to na nás příliš divoký. 
Denně se koukám z okna a posílám mlčky přání do nebe, za Libušku i za sebe, aby nám Ti andělíčci nahoře seslali zrovna Tebe!

 

» Bella

Věk: 6 let 11 měsíců

Aktuálně 16. 12. 2018 - Bellušku přesouváme do virtuální adopce. Za poslední měsíce se její stav zhoršil, je trvale nemocná, nedaří se nám odhalit příčinu. Přestává slyšet, stále vyhledává klid a celé dn prospí. Zřejmě je starší, než jsme s mysleli. Hledáme pro ni adoptivní rodiče, kteří by jí na život u nás přispívali 400,-kč měsíčně.

Pac a mňau, jmenuji se Bela a jsme opravdu „bella“. Jen se na mě podívejte, krásná jsem! A to se nechvástám! Já všechno dokážu! Mazlit se! I bezpodmínečně milovat! Za svůj život jsem si prošla peklem, považte, někdo mě postřelil. A já měla v těle broky, už je tam naštěstí nemám, protože mi je pan doktor vytáhl… Zvykla jsem si venku, miluju tu vůni jara. Mé poznávací znamení je trochu sklopené jedno ouško a uhrančivé oči. Lidi , nevěřte, že my, černé kočky nosíme smůlu, víte,že v jiných kulturách nás uctívají jako nositele štěstí? No a já jsem zrovna takové štístko. I Tobě ho přinesu, když si mě vybereš. Ráda budu v domečku se zabezpečenou zahrádkou, chci být i venku. 

 

» Běluška

Věk: 6 let 8 měsíců

Běluška je nádherná drobnější kočička. Je trochu bázlivá, ale pokud věří, je mazlivá. Narodila se u jedné chajdy v chatové oblasti, kde jsou lidé jen přes léto, proto se na nás obrátili, jestli koťata, kterých tam bylo v té době víc, můžeme vzít k nám do útulku a dospělé kočičky jsme kastrovali s tím, že je během zimy lidé budou jezdit aspoň dvakrát v týdnu krmit. Běluška byla v té době hodně malinká a hubená, ale to se s příchodem k nám začalo rychle měnit. Jak zjistila, že má plnou misku, neodešla od ní, dokud v ní něco bylo. Byla jednu dobu širší než delší. Dnes už ví, že v misce je nasypáno každý den a samé dobroty, tak se zklidnila, nabrala váhu tak akorát, má krásný sametový kožíšek a miluje kocourka Fídu. Protože je Běluška z těch kočiček, které se k lidem zrovna dvakrát nehrnou, zůstane u nás a je možné si ji adoptovat virtuálně. Do nového domova  bychom ji dali pouze s kocourkem Fídou a jen tomu, kdo má s divoškami zkušenosti a má trpělivost. O Bělušku pečujeme v depozitu v Kraslicích.

 

» Olinka

Věk: 5 let 11 měsíců

Olinka je úžasná uličnice, krásná černá kočičí potvůrka, která mi jednoho podzimního dne skočila s kamarádkou Pepinkou přímo pod auto, nechybělo málo a obě by u nás nebyly. Naštěstí jsem je viděla včas, bylo to u frekventované silnice, nikdo se v blízkosti netvářil, že by mu patřily, tak jsem je naložila a odvezla do bezpečí k nám. Olinka prošla celkem ošklivou formou kalicivirózy, která jí zanechala trochu následky na zadních nohách, nemá je pohyblivé, jako ostatní kočičky. Vypadá to, jakoby kroutila extrémně prdelkou a ona jí ujížděla, ale vůbec jí to nevadí, žádný problém si nepřipouští, spíš naopak, běhá, skáče, chytá myšky, je prostě úžasná. Nehodí se k dětem, je sice mazlivá, ale když se nechce mazlit, dá to najevo zasyčením a kousnutím, tak je potřeba, aby byla u někoho, kdo to bude respektovat. Ráda by šla do domku se zahrádkou. Je ohromná legrace ji pozorovat, když venku běhá a hraje si, její malý handicap jakoby nebyl.

 

» Beruška z Kraslic

Věk: 6 let 11 měsíců

Beruška se u nás narodila úplně divoké kočičce Růžence, kterou jsme původně chytali v Karlových Varech na kastraci a zpětné vypuštění, ale byla už vysoko březí, tak jsme ji nechali u nás porodit. Měla 4 krásná koťata, ale byla tak divoká, že nás k nim moc nepustila, domov jsme našli jen pro jedno, dokud bylo úplně mrňavé a byla šance si ho vymazlit. Ostatní tři u nás zůstala, Beruška je jedno z nich. Je plachá a zůstává proto ve virtuální adopci. O Berušku pečujeme v depozitu v Kraslicích.

 

» Bublinka

Věk: 6 let 11 měsíců

Aktuálně 16. 12. 2018 - Bublinka u nás žije docela dlouho a nikdo si ji za tu dobu nevybral a ona ztratila důvěru v lidi, je zvyklá jen na pár lidí, kteří tu pravidelně u kočiček jsou. Přesouváme ji do virtuální adopce a hledáme pro ni adoptivní rodiče, kteří by přispívali na její život u nás 400,-Kč měsíčně.

Bublinka je poslední kotě, které se u nás narodilo Barušce, nenašla domov jako malá a během času u nás trošku zvlčela tak, že o cizí lidi vůbec nestála. Byla jí ale věnována velká péče během několika posledních měsíců a díky ní je z Bublinky opět velké mazlidlo a navíc má pověst neustálé komentátorky úklidových prací. :) Proto jsme Bublinku přesunuli z virtuální adopce do té opravdové, kde kočičky hledají nový domov. Přesto je lepší Bublinku poznat během několika návštěv a dát ji možnost, si na členy nové rodiny zvyknout. 

 

» Buřtík

Věk: 6 let 11 měsíců

BUŘTÍK JE VIRTUÁLNĚ ADOPTOVÁN PANÍ ŠÁRKOU ELSNEROVOU.

 

Buřtík je jedno ze čtyř koťat, která se u nás narodila divošce Růžence, která nás ke koťatům moc nepouštěla a přestože je Buřtík velmi zajímavě zbarvený, nenašel domov jako malý a divokost po mamině u něj vyhrála a je z něj sice nádherný, ale divoký kocour. Zůstává u nás ve virtuální adopci. O Buřtíka pečujeme v depozitu v Kraslicích.

 

» Černouška

Věk: 6 let 11 měsíců

Černouška je původně kotě z chatové oblasti, kde jsme kastrovali dospělé kočičky a několik koťat jsme tam odsud odváželi k nám. Přišla k nám ve věku asi 4 měsíců, do té doby žila venku na divoko, tak moc mazlivá není, i když se mnou docela ano:-), věří mi. Je to černá krasavice. Bohužel se u ní v zimě 2013/14 objevily velké problémy, když jednou večer měla obrovký záchvat kašle a srdíčko tak pumpovalo, že to chvíli vypadlo, že vyskočí ven. Byl to hrozný pohled, Černouška sypěla a nemohla dýchat, jazýček měla úplně fialový, seděla jsem u ní několik hodin a větrala jsem a větrala, aby měla čerstvý vzduch, hladila jsem jí do doby, než se trochu uklidnila (uklidnila se opravdu jen trochu), ale snad jí moje přítomnost pomohla:-). Druhý den jsem vše konzultovala s veterinářem, ale bez ní, má totiž panickou hrůzu z cizích lidí a převoz, byť krátký, by jí v tu chvíli spíš ublížil než pomohl, rozhodli jsme se proto, že jí budu nechávat doma, ale pravidelně podávat injekčně kortikoidy, které jí v nejhorším stavu hodně pomohly, má astma. Její stav je teď celkem stabilizovaný, snažíme se jí co nejmíň stresovat a injekce jí aplikuji, když je potřeba, pod kůži sama, když přijde pro pohlazení a docela to zatím jde. Během zimy jsou intervaly kratší, během léta se hodně zlepšila, ale s nastupující zimou se nám intervaly opět zkracují. Cílem je držet Černoušku v dobré kondici a pohodě co nejdéle to jde, je nám jasné, že srdíčko dostává hodně zabrat, ale na první pohled na ní není žádný problém znát. Jakákoliv změna a stres by ji mohli uškodit, proto ji nenabízíme, je u nás spokojená, má výběh ven ve voliéře, tak si užije i sluníčko a zůstává u nás ve virtuální adopci. Pečujeme o ní v depozitu v Kraslicích.

 

» Mandarinka

Věk: 2 roky 11 měsíců

Mandarinka je plašší mladá kočička. Narodila se na ulici, respektive v kůlně na dřevo, kde nebyla vítaným hostem. My jsme ji i její sestry Marlenku a Lentilku odchytali a hledáme jim bezpečné domovy. Případně virtuální rodiče pro život u nás, kde mají během dne volný výběh a v noci teplo, sucho a bezpečí. 

 

» Jája vykulená

Věk: 5 let 7 měsíců

VIRTUÁLNĚ ADOPTOVÁNA  PANÍ LUCIÍ CIRHANOVOU!

 

Jája je naše okatá raubířka. Na podzim 2013 nám ji přivezl pán, který se dopředu ani neohlásil, měl ji v autě v kufru ještě s jejím bráškou Pájou (u kterého se bohužel projevilo silné začervení, kterému po několikadenním boji podlehl). Pán přijel, zazvonil a řekl, že nám veze dvě koťata, prostě hotová věc a čekal, že je vyřízeno. Chtěla jsem pána poslat s koťaty domu, protože jsem neměla absolutně žádné místo a nabídla jsem mu, že jim budeme hledat domov od nich, měl je totiž prý několik dní doma a údajně je našel u benzínky v Aši, ale jen bůh ví, kde je pravda. Na mou nabídku pán přistoupit nechtěl, že prý když je nevezmu, odveze je zpět k té benzíně, zkrátka klasické vydírání a hraní na city. Navíc, když jsem viděla, kde je převážel, měl je v kufru přiklopené nějakým umělým košíkem, koťata byla tak vyjevená, že jsem je nemohla nechat napospas osudu a vzala jsem si je opět do své ložnice, kde měla přečkat karanténu. Z karantény ale odešla už jen Jájinka. Jája je okatá mrška, které z každého oka kouká několik čertů. Je moc pěkná, tak si ji vybral jeden starší manželský pár, kterému jsem ji vezla osobně domu, ale čekali mě odpoledne, protože nepochopili, že nejdřív jsem v práci, pak se musím postarat o několik desítek koček, které mám v péči a pak teprve můžu jezdit někam pryč, no prostě jsem Jájinku přivezla až v podvečer v čase televizních novin a pán byl na mě velmi nepříjemný, že mě čekal odpoledne. Tak jsem mu slušně vysvětlila, že to u mě není možné a že když má dovážku až do domu, měl držet pusu a krok, otočila jsem se a Jájinku jsem si odvezla. Myslela jsem si, jak jí najdu někoho jiného, kdo si bude víc vážit mojí práce a bude mít Jáju moc rád, jenomže Jája byla z téhle cesty tam a zpět tak vyděšená, celou dobu v autě histericky brečela a jakmile jsem ji doma znovu pustila z přepravky, už se nikdy žádné návštěvě neukázala. Tolik lidí u nás mezi tím bylo, Jája maximálně vykukovala za rohem a jakmile někdo řekl, jéé, ta je krásná, nestačil to ani doříct a byla pryč a nenechala se chytit, tak zůstala u nás. Navíc je docela problematická, občas se vyčůrá tam, kde by neměla a to by asi u nových majitelů dělalo problémy. Rozhodli jsme se tedy proto, aby zůstala u nás, dál jsme ji nestresovali a zařazujeme ji do virtuální adopce. Je plná energie a začíná chodit ven na průzkum s našimi již ostřílenými kočičáky, tak myslíme, že jí u nás bude asi nejlíp. Bude to velká lovkyně myši:-) O Jáju pečujeme v depozitu v Kraslicích.

 

 

» Pumprlíček

Věk: 2 roky 11 měsíců

Tento nádherný chlapeček se světlýma modrýma očima byl se svou černou sestřičkou narozen do skelné vaty, která jim neposkytovala dostatek prostoru k dýchání. Jejich začátek života byl velmi krušný a konkrétně chlapečka poznamenal na celý život. Došlo k poškození mozku, je mentálně slabší, nebrání mu však to žít plnohodnotný život. Je součástí rodiny a se svou sestřičkou si tak užívají pocit bezpečí a jeden druhého. 

 

» Piškvorka

Věk: 2 roky 11 měsíců

Pikvorka je koťátko nalezené ještě jako úplně malinkaté miminko bez maminky. Trvalo dlouho, než se podařilo Piškvorku zdrav. stabilizovat, bylo potřeba kotěcího mléka a dny, i noci piplavé péče. Přesto zůstala Piškvorka (jako mládě bez mat. mléka) imunitně slabá. Je to koťátko, které kvůli slabému imunitnímu systému, nečeká možná dlouhý život. Zdrav. problémy však Piškvorka dohání veselou a hravou povahou, všude je jí plno. Je to malé světýlko a rarášek. Je to mladá kočička, je jí cca 8 měsíců a přeje si tu být hooodně dlouho! 

 

» Marjánka z Mariánských Lázní

Věk: 7 let 9 měsíců

Marjánka pochází ze stejné zahrádkářské kolonie jako Kuliferda, ale narozdíl od Kuliho je úplně plachá. Kamarádí se se mnou jen když rozdávám krmení a to tím stylem, že sedí na polici, kam pravidelně dostává svoji misku a volá na mě, že mi to hrozně trvá, než jí to dám. Je to naše plašanka a hledáme pro ni adoptivní rodiče. 

 

» Horník mourovatobílý

Věk: 6 let 10 měsíců
Horník mouratobílý  byl jako půlroční kotě odebrán i s brášky Horníkem černým a černobílým z Hornické ulice v Sokolově. Zde živořil ve vybydlených panelácích, kde spal společně se zbytkem své smečky ve špíně, sutích a zbytcích nábytků - jendoduše v neskutečném nepořádku a chaou. Klukům bylo při odchytu už půl roku, proto zůstali plaché povahy.

 

 

» Strakatá z Přebuzi

Věk: 2 roky 9 měsíců

Strakatá je mladá kočička, ale velmi plachá. Žije u nás od loňského podzimu, kdy jsme ji i její sourozence chytali v horské obci Přebuz, kde předchozí koťata chalupáři zabíjeli, raději ani nebudu psát, jakým způsobem. Přitom stačilo tak málo, aby se na nás jeden zodpovědný pán obrátil a požádal o pomoc. Koťata jsme odchytali a mámu vykastrovali. Koťata bohužel zůstala plachá, ta opatrnost k lidem v nich prostě převládá. Proto hledáme i pro Strakatou adoptivní rodiče, aby u nás mohla spokojeně žít.

 

» Všudybýlek

Věk: 3 roky 10 měsíců

Všudybýlek se narodil u nás v útulku i se svými čtyřmi brášky. Jejich mamka byla plachá, ale starala se o své prcky poctivě, bohužel nevíme, co si zažila před příchodem k nám. Dva z brášků po několika měsících umřeli na vrozené zdravotní problémy, zůstali nám jen dva, Všudybylek a Krasavec. Protože se bojíme, aby jakýkoli stres, tedy i ze změny, nedal propuknout zdravotním problémům i jim, nenabízíme je do domova, jsou u nás spokojení, mají volnost a zároveň teplý pelíšek. Všudybylek je ale mazlivější, kdyby se přeci jen našel někdo, kdo by ho miloval a v začátcích se mu hodně věnoval, udělali bychom výjimku, vše je to o domluvě a podmínkách, ve kterých by nový domov měl.

 

» Uzlík - Švihák lázeňský

Věk: 9 let 10 měsíců

VIRTUÁLNĚ ADOPTOVÁN PANEM PETREM GRIMMEREM!

 

Uzlíček je již starší kocourek, který chce mít svůj klid. Cizím lidem dlouho nedůvěřoval, pohladit se nechal pouze od vedení útulku. Ale dnes je to již vrnítko, které vždy čeká první u dveří, kdo ho pohladí. Byl zachráněn z KV a přesun do útulku nesl těžce. Obecně změny prostředí tento kocourek psych. nezvládá. V azylu si zvykl a uvolnil se. Užívá si výběhu, teplé misky a konečně pocitu bezepčí. 

 

» Ouško

Věk: 3 roky 3 měsíce

Ouško pochází z vesnice, kde se kočky nekastrovaly a jen se množily. Přišel k nám jako odrostlé kotě a protože v něm zůstala plachost, je stále u nás. Hledáme pro něj adoptivní rodiče. Velmi rád baští, taky je to pěkný cvalík. :)

 

» Felix

Věk: 2 roky 9 měsíců

Felix je rok a půl starý kocourek, kterého nám přinesla jedna paní loňský podzim, kdy ho našla večer na ulici vysíleného, ustrašeného a hladového. Felix je pěkný raubíř, zvyknul si u nás a často je venku v přírodě, pak zase hezky v teple u topení. Když měl odejít do domova, celý den se neukázal a paní si nakonec odvezla jiného kocourka. Večer přišel a dělal jakoby nic, asi to bylo znamení, že je tu spokojený a rád by tu zůstal. Protože není konflitkí a je tu šťastný, mi jeho přání respektujeme a hledáme pro Felixe adoptivní rodiče, aby mohl u nás dál spokojeně žít. 

 

» Jonáš z Chodova

Věk: 3 roky 7 měsíců

Jonášek se narodil na ulici v Chodově, u paneláků, ve kterých žije spousta nepřizpůsobivých obyvatel a pro koťata to není zrovna šťastné místo k životu. Musí se mít neustále na pozoru a to bohužel Jonáškovi zůstalo, stále se má před lidmi na pozoru, přiblíží se pouze u krmení. Proto pro Jonáška hledáme adoptivní rodiče, aby mohl u nás dál spokojeně žít.

 

» Horník černobílý

Věk: 6 let 10 měsíců

Horník je naším stálým členem, je plachý, zrovna tak jako jeho dva bráškové. Kdysi byli jako odrostlá koťata odchyceni v Sokolově v Hornické ulici, kde jsou vybydlené paneláky. Oni tři tam zůstali bez mámy. Museli se o sebe starat odmala a ostražitost vůči lidem jim tak zůstala. Hledáme pro ně adoptivní rodiče.

 

» Máňa z Mariánských Lázní

Věk: 7 let 9 měsíců

Máňa patří k našim stálým kočičkám. Před několika lety jsme ji odchytávali v zahrádkářké kolonii Rybízovna v Mariánských Lázních. Bylo tam kočiček víc a lidé se k nim nechovali zrovna dvakrát dobře. Dvě jsme tenkrát vraceli kastrované zpět, o ty je dodnes postaráno, ale většina zůstala u nás. Máňa je plachá, proto pro ni hledáme adoptivní rodiče.

 

» Lea z Bublavy

Věk: 3 roky 6 měsíců

Leuška k nám přišla před dvěma roky na podzim jako mrňavé nemocné zubožené kotě. Byla nalezena na Bublavě na polní cestě, v den, kdy celý den pršelo. Seděla tam odevzdaně a nevěděla kam jít, protože od nemoci měla úplně zalepená očíčka a nic neviděla. Tak to bohužel dopadá, když se na vesnici kočky nekastrují, koťata nemají žádnou odbornou péči a pak trpí a majitelé vlastně ani neví, že mají koťata, natož kolik. Leuška byla tenkrát tak trochu na cestě na druhou stranu, nebylo vůbec jisté, jestli to přežije. Naštěstí se jí podařilo zabojovat a dnes je tu. Je u nás však natrvalo, má stále se opakující imunitní problémy, nemá důvěru k lidem, je hendikepovaná, na jedno oko nevidí, je to následek její neléčené nemoci. Zvykla si na naši rodinu a náš dům a ráda využívá bezpečného výběhu u našeho domu. Proto pro ni hledáme adoptivní rodiče.

 

» Vlnka

Věk: 2 roky 11 měsíců

VIRTUÁLNĚ ADOPTOVÁNA PANÍ VERONIKOU HUBÁČKOVOU

 

Vlnka měla to štěstí, že odjela do nového domova. Bohužel někdy do hlav našich kočičích svěřenců nevidíme a nepoznáme, jestli o nový domov stojí. Vlnka se rozhodla, že doma je u nás v útulku a v bytovém prostředí byla nesvá, stresovaná, později až agresivní. Proto jsme ji přivezli zpátky k nám a místo ní našla domov naše babča Pepinka. Vlnka při příjezdu zpátky měla obrovskou radost, lítá tady jak torpédo, vrní a je spokojená. Paní Veronika Hubáčková, která ji původně chtěla dát šanci mít domov, dala domov Pepince a Vlnku si spolu s přítelem virtuálně adoptovala:-)

 

Vlnka je původně plachá kočička narozená na ulici. Byla v dočasné péči, odkud přišla k nám do útulku a po kastraci se začala její povaha rychle měnit. Je z ní mazlivá kočička, sice důvěřuje jenom mně, ale určitě by si rychle zvykla i na jiného člověka, pokud by byl ten pravý a dal by jí domov.

 

» Bibi

Věk: 11 měsíců

Bibinka je jeden z mnoha smutných příběhů nechtěných koťat, o která se nikdo nestará a pak mají na následky nemocí různé hendikepy. U Bibi je to hendikep velmi veliký, má postižený nervový systém a není schopná se sama pohybovat, sama se najíst a sama se vyprázdnit. Přesto má obrovskou chuť žít, hrát si a mazlit se. Uvědomujeme si, že pro její tělo je velmi špatné, že stále leží, ale snažíme se s ní pravidelně cvičit a v rámci možnosti si s ní hrát, nejde to však tak, jak by bylo časově potřeba. Rozhodli jsme se, že necháme Bibince vyrobit vozík, něco jako chodítko, protože v předních packách má víc síly, než v zadních a uvidíme, jestli jí tím umožníme víc pohybu, myslíme si, že ano. Bibi nemůže jít pro svůj hendikep do nového domova, proto pro ni hledáme adoptivní rodiče.