Domov hledají

» Mňauky

Věk: 11 let 2 měsíce

Mňauky je hezká šedomouratá kočička. Nemusí moc okolo sebe ostatní kočičky, má ráda svůj klid, lidi a volnost. U nás má možnost volného výběhu ven a náležitě si to užívá. Byli bychom rádi, kdyby ji dal někdo milující domov, kde by měla také možnost běhat venku, je tak moc šťastná. Na svůj nový domov čeká v depozitu v Kraslicích.

 

» Irenka

Věk: 5 let 6 měsíců

Pacinky, hlásím se prosím o slovo. Říkají mi Irenka a byla jsem vyhozena na ulici jako březí maminka. Takže jako všechny maminky, ani já nemám na sebe čas a jdu tak trochu stranou, kocour mě nechal, jako to dělají kocouři vždycky a náhle se ze mě stala samoživitelka, koťata už odrostla, a tak si začínám říkat, že můj život vlastně právě začal. Byla jsem vzorná maminka a teď bych ráda někomu vzorně vrněla na klíně, až mě bude hladit. Potřebuju moc lásky, protože za celý svůj kratičký život, jsem ji jen rozdávala a nic nedostávala nazpátek. A tak jsem tu, Irenka, co čeká na svůj začátek.

 

» Libuška

Věk: 5 let

Zdravím všechny, říkají mi Libuška. Trčím tu v útulku s dalšíma čičinkami v buňce a čekám, až se otevřou dveře a tam bude…MOJE MAMINKA.. Přišla jsem sem, jako všechny ostatní, zlomená, pokořená a vyděšená. Lidi mi ublížili… Nevím proč… Jenom jsem se narodila… Možná to byl ten důvod? Přesto tajně věřím v lásku a dobro. Ostatní kočičky mě tu naučily snít, sníme všichni…. VÍTE O ČEM? O maminkách… Den co den koukám na dveře a ta moje nepřichází. A já se sama sebe ptám PROČ?
Cítíme se tu tak nějak sami, i když jsme v houfu. Teta říká, že jsem vznešená a mám krásnou tvář, taková kočičí lady, přesto je ve mně ještě něco z kotěte, při hře s kouskem slámy a se sluncem nad hlavou dokážu na chvíli na všechen smutek zapomenout. Cítím, že ještě nikdo hloubku mé duše nepoznal. Mám velkou duši, ale nemůže se rozletět, protože je jí tu vedle ostatních tak těsno a teskno. Ráda bych ji někomu ukázala…
Jsem klidná krásná kočička, vhodná do bytu (se zabezp. okny a balkonem). Jsem submisivní, opatrná, ale dokážu se i mazlit!!! Vycházím s ostatníma kočičkama, jsem nekonfliktní, čistotná, nenáročná. POTŘEBUJI JEN OBEJMOUT A ŘÍCT, ŽE OD NYNĚJŠKA BUDE VŠECHNO JEN LEPŠÍ… <3
Přijeď si pro mě…

 

» Máťa

Věk: 4 roky 6 měsíců

Máťa je krásný skoro tříletý kocourek, který se u nás narodil kočičce Irence, kterou jsme přijali do útulku vysoko březí. Máťa je statný, společenský, hodně mazlivý. Hledá domov, kde už by byl nějaký kamarád nebo by mohl odejít s někým od nás, koho zná. Je zvyklý se během dne proběhnout venku, proto by mohl jít do domku v bezpečné lokalitě.

 

» Kájinka

Věk: 3 roky 7 měsíců

KÁJINKU VIRTUÁLNĚ PODPORUJE PANÍ OLGA LUKÁŠOVÁ.

Kájinka se toulala po Kraslicích v jejich středu několik měsíců. Byla hodně hubená, tak ji začali někteří lidé krmit. Nikdo z nich si ji bohužel nechat nemohl, proto jsme ji přijali k nám. Pobíhat po frekventované silnici by se jí mohlo brzy stát osudným. Kájuša je hodně opatrná, bojí se cizích lidí a nečekaných pohybů a má paniku z druhých koček, na které je agresivní. Asi se jí nemůžeme divit, někdo jí ustřihnul ouška a to se nedá zapomenout. V přítomnosti lidí, které zná, je mazlivá. Hledáme pro ni domov u trpělivých lidí. Měla by být jedinou kočkou nebo by měla mít místnost jen pro sebe, pokud by byla v místě i jiná kočička.

 

» Zrzík

Věk: 6 let 6 měsíců

Zdravím vás všechny, dovolte, abych se představil. Říkají mi Zrzík. Řeknu vám, i když jsem na první pohled nedůvěřivý plašánek, věřte mi, že mazlit se teda rozhodně umím. Teta se na mě dívá se slzou v oku, protože ví, že bych si zasloužil domov pro sebe, v rodině bez dětí a hluku (hodně se lekám zvuků) v bytě nebo v domě v klidné lokalitě mimo rušný provoz, nejlépe kestarším lidem, kteří mi pomohou v mé počáteční nesmělosti. Jsem klapouchý, hříčkou přírody. No není to nakonec úžasné, že mi příroda dala punc jedinečnosti? Jsem tichý, klidný a nekonfliktní, vyjdu s kočičkama. Mám krásné světlé velké oči, které by rády viděly, že mě má někdo konečně skutečně rád. Budeš to Ty? 
Pokud hledáš skutečného přítele a důvěrníka, už nehledej, jsem to já…. 
Tvůj Zrzík

 

» Bráška

Věk: 4 roky 6 měsíců

Bráška už je pouze jeden. 22.1.2018 byl jeden z Brášků otráven a ani přes okamžitou hospitalizaci na veterině se ho nepodařilo zachránit. :( My, ani Bráška na tebe nezapomeneme. :(

 

Ahoj, jsme dvě kocouří vrnítka s pohnutým osudem. Byli jsme vloženi jako malá bezbranná koťátka do krabice a ponecháni vlastnímu osudu v jedné zahradě v zahrádkářské kolonii ve Stříbře. Řeknu Vám, bráška to málem nezvládl, musel jsem ho zahřívat, aby nezemřel. Uvnitř bylo vlhko, zima, tma. Měli jsme žízeň a hlad, naštěstí si nás někdo všimnul. Ze Stříbra nás lidé přivezli až sem do Kraslic, kde rosteme a pomalu dospíváme v útulku mezi dalšíma 100 kočičkama. Jsme ale děti štěstěny, umístili nás do VIP prostoru, který sdílíme pouze s naší psí mámou a naším kamarádem Felixem. 
Prý jsme extrémně mazliví, ťutínci doslova!  Máme krásnou kresbu. No co budu povídat, rosteme prý do krásy. Jsme oba rození gentlemani, rádi se necháme chovat, rádi bychom šli do adopce spolu (není podmínkou) nebo s kamarádem Felixem, který nám přirostl k srdci. Zbožňujeme zahradu, zde Vás budeme doprovázet jako pejsci. Je nám cca 9 měsíců, ještě nejsme kastrovaní, ale to zvládneme! Milujeme pejsky a stromy, na kterých při ranní rozcvičce soutěžíme v rychlostním šplhu. Felix vyhrává, protože je z nás nejlehčí. No není to nefér? 

Hodíme se do baráčku v klidné lokalitě mimo hlavní provoz, k lidem, kteří nás budou hýčkat a dopřejí nám tolik potřebné mazlení a drbání za ouškama, kterého tu máme kvůli dalším kočičkám nedostatek… Domů půjdeme na adopční smlouvu!
Maminko, tatínku, už neváhej a přijeď si pro nás!
Tvoji, bráškové.

 

» Kulíšek z Rotavy

Věk: 3 roky 4 měsíce

Kulíšek je mlaďounký kocourek, zhruba půlroční. Narodil se na ulici v odporné panelákové díře. Když ho i se sourozenci máma vyvedla ven, využili jsme příležitosti a okamžitě jsme koťata posbírali. Na mámu jsme pak číhali dva dny, ale podařilo se:-). To bylo překvapení, když jsme zjistili, že jeich máma není plachá, že naopak, je velký mazel, ale venku byla velmi opatrná. Zkrátka někdo se jí zbavil a nevykastrovanou jí vyhodil ven. Máma je mazel, ale Kulíšek se sourozenci jsou opatrnější, vrnět ale taky umí, potřebují jen najít trpělivé a zodpovědné lidi, kteří by jim dali šanci na nový domov. Vždyť se podívejte, jak je Kulíšek krásný. 

 

» Viky

Věk: 3 roky 5 měsíců

Překrásný, hravý a mazlivý kocourek Viky, se k nám dostal ve stavu totálního zablešení a pořádně pohublý. Už jednou našel domov, ale musel se k nám do útulku vrátit. Naštěstí tu má jen o měsíc staršího kamaráda Richieho, jinak by se příšerně nudil. Do nového domova může jít sám, ale nebrání se vzít svého kamaráda sebou. :)

 

» Ričí

Věk: 3 roky 6 měsíců

Na začátku léta mi ho přinesl pán bez domova se slovy, že se krmil u popelnic. Byl velmi vyhublý a měl zažívací potíže, docela dlouho jsme ho těch problémů zbavovali. Dnes už je vše ale v pořádku, Ričí už dávno není hubený, spíš naopak. Je z něj pořádný cvalík, který má obrovskou chuť žít a užívat si života. Ričí hledá ten nej nej domov, nejlépe s kamarádem Vikym, se kterým se hodně znají a vyvádějí spolu lumpárny.

 

» Bártík z Amálčiny smečky

Věk: 5 let 4 měsíce

Bártík je také kočičákem z naší Amálčiny smečky. Celá smečka byla odebrána z velmi nevhodných podmínek. Bártík byl v žalostném stavu fyzickém i psychickém. Většina kočiček ho napadala a nenechala ho pořádně najíst. My jsme se mu věnovali s plnou parádou a Bártík brzy nabral správné sebevědomí a dnes už se nebojí urvat si ten kousek dobroty pro sebe. Přesto není s ostatními velký kamarád a rád by našel domov, kde bude sám. Tomu, kdo si ho vybere bude věrným kamarádem a mazlíkem.

 

» Bohoušek z Amálčiny smečky

Věk: 5 let 4 měsíce

Bohoušek je nenápadný kocourek z naší Amálčiny smečky. Smečka byla odebrána z velmi nevhodných podmínek a Bohoušek byl tenkrát v žalostném stavu, velmi hubený a bojácný. Dnes je z něj veselý a mazlivý kocourek. Moc rád by našel svůj domov, do kterého by mohl odejít s některým ze svých kamarádů.

 

» Oliver z Amálčiny smečky

Věk: 3 roky 6 měsíců

Oliver měl velké štěstí v neštěstí, když jsme odebírali Amálčinu smečku z nevhodných podmínek. Byl malé kotě mezi 3. a 4. týdnem věku, máma Andělka ztrácela mlíčko a on se sourozenci měli obrovský hlad. Bylo pro ně za pět minut dvanáct, museli jsme je přikrmovat, což se nám povedlo a ze třech malých uzlíčků vyrostli pořádní tři lumpové. Sestřička už domov má, Oliver s bráškou Drápkem na něj stále čekají.

 

» Aranka z Amálčiny smečky

Věk: 5 let 4 měsíce

Aranka patří do naší Amálčiny smečky, která byla v květnu odebrána z velmi nevhodných podmínek. Kočičky byly v žalostném stavu, Aranka též. Stále pomáhala ostatním starat se o jejich prcky, protože o ty své zřejmě přišla před naším příchodem, myslíme si, že tak to tam chodilo běžně, že sloužili jako potrava pro ostatní. Boj o život je prostě boj o život. Aranka je úžasná nenáročná mazlivá kočička, která by ráda našla svůj domov, klidně může odejít do domova s další číčou ze smečky, je velmi přátelská. 

 

» Karlík

Věk: 3 roky 4 měsíce

Karlíček, Kájík, kocourek, kterého přinesla říjnová vichřice Heward. Přesně v neděli, během největšího řádění vichřice, jsem našla Karlíka žalostně křičícího v našem dřevníku. Nikdo v okolí ho nezná, nikdy tu nebyl viděn. Vzhledem k tomu, jaký strach venku má, těžko by sem došel sám z města v tom nečase. S největší pravděpodobností jde o kocourka, který od malička žil pouze v bytě, venkovní svět nikdy neviděl a zkrátka asi přišla chvíle, kdy se ho jeho majitel chtěl zbavit a prostě nám ho hodil přes plot do zahrady, kde Karlíček vyhledal nejbližší úkryt. Napovídá tomu i úplná socializace Karlíka a to, že člověk mu vůbec nevadí, ba naopak, chtěl by s ním být doma v teple a vrnět mu na klíně. Ale ven ho nikdo nedostane ani v náručí.

Dá mu prosím někdo rychle domov? Přišel z teplého bytečku, ať je co nejdřív zpět v prostředí, na které je zvyklý. <3

Umístění: pouze byt, venku je vyděšený. Mazel, lidi miluje.

 

» Tomík a Fíďa

Věk: 2 roky 6 měsíců

Tomík s Fíďou jsou nerozluční kamarádi. Nejsou sourozenci, přesto se hledali, až se našli, hlavně na lumpárny. Tomík je rezavobílý, Fíďa černobílý. Oba dva mají zažívací potíže a baští pouze dietní stravu, gastrointestinální. Hledáme pro ně společný domov.

 

» Kopretina

Věk: 4 roky 10 měsíců

Kopretina hledá ten nejlepší domov. Už u nás jednou byla, do domova odešla, ale majitelé se o ni řádně nestarali, ona běhala venku a někdo jí ublížil, hodil ji do asfaltu nebo jí něčím od horkého asfaltu uhodil. Proto je zpátky u nás, bohužel už nikdy nebude jako dřív, asfalt poranil levé oko, úplně ho spálil a Kopretinka na něj nevidí. Jí to ale moc nevadí, je velmi upovídaná společnice, asistuje u každé práce, kterou člověk dělá a má radost, když je v lidské přítomnosti. Vyžaduje alespoň krátký pohyb během dne venku, proto by byl pro ni vhodný domek v bezpečné lokalitě.

 

» Babetka a Šlapetka

Věk: 2 roky 2 měsíce

Babetka a Šlapetka jsou sestřičky, které jejich mamka porodila uprostřed města se všemi nástrahami. Žily ve vykopané díře , kde se opravovalo potrubí. Obě nejsou zatím moc vymazlené, to proto, že dobrých zkušeností s člověkem zatím moc nemají, ale jsou šikovné a rychle se učí. Jistě z nich brzy mazlindy budou, hodně by jim k tomu pomohlo, kdyby jim někdo dal domov. U Babetky trochu bojujeme s průjmem, je možné, že to bude potravinová alergie, ale zatím si nejsme jistí. Šlapetka má jiný problém, má lehce postižený nervový systém a projevuje se to zvláštním našlapováním pacek, nijak ji to v životě nepřekáží, jen je trochu neohrabaná když běhá. Byli bychom raději, kdyby mohly odejít do společného domova.

 

» Baruška máma

Věk: 3 roky 10 měsíců

Barča je máma Babetky a Šlapetky. Opatrná dospělá číča, která se k lidem moc nemá, ale ani jí nejsou cizí. Je zvědavá a hlazení teprve začíná poznávat. Je z ulice, ale vůbec není agresivní, spíš to vypadá, že někde u někoho žila možná jen u domu, bez nějakého zájmu o kočky a už vůbec ne o kastrace. Je moc pěkná a vypadá že bude, jako jedna z mála kočiček z ulice, zdravá. Hledáme pro ni nový domov strpělivých přístupem, časem možná i bezpečným výběhem ven.

 

» Bára tříbarevka

Věk: 2 roky 6 měsíců

Bára je jedním ze čtyř sourozenců, kteří se narodili v blízkosti vietnamského tržiště na hraničním přechodu v Chebu. Zpočátku byla plachá, ale pomalu si na člověka zvykla a už je z ní docela mazel. Hledáme pro ni domov, kam by mohla odejít sama nebo s některým ze svých sourozenců. Bára není v přímé péči útulku, je o ní pečováno v dočasné péči v Sokolově.

 

» Pája

Věk: 2 roky 6 měsíců

Pája je jedním ze čtyř sourozenců, kteří se narodili v blízkosti vietnamské tržnice na hraničním přechodu v Chebu. Byla hodně plachá, ale postupně se to vše mění a z Páji už je docela mazel. Hledáme pro ni nejlepší domov, kam by mohla jít sama nebo s jedním ze svých sourozenců. O Páju je pečováno v dočasné péči v Sokolově.

 

» Mourek

Věk: 5 let 10 měsíců

Mourek se jednoho dne ocitl na rotavském sídlišti, přidal se na krmení k místním kočkám, ale bylo od začátku jasné, že na ulici nepatří, že se ho někdo zbavil. Ujala se ho paní, která krmí místní kočky. Mourek ale vyžaduje volný pohyb venku, proto chodí ven i z panelákového bytu, což je bohužel na obtíž místním lidem. Pořád mají hloupé řeč a nejradši by jeho a ostatní kočky zlikvidovali. Hledáme pro něj domov v domku se zahrádkou, někde v bezpečné lokalitě. Dřív, než mu někdoublíží. Doma nevydrží a když se pouští ven přes panelákovou chodbu, hrozí mu nebezpečí, už jednomu kocourkovi takhle někdo vykopnul zuby tak, že musel jít okamžitě na operaci. Moc za Mourka prosíme, je to velký mazel, bude moc vděčný.

 

» Hurvínek

Věk: 5 let 10 měsíců

Hurvínek se narodil na rotavském sídlišti pod panelákem v krysí díře. Když máma svoje koťata vyvedla ven, byl na ně hrozný pohled, zalepené oči, přes které vůbec neviděli, tak jsme je posbírali jako švestky. Sebrali jsme tři brášky, všichni tři trpěli herpesvirem a dvěma zůstaly trvalé následky na očích. Hurvínek to odnesl nejvíc, momentálně nevidí vůbec. Levé očíčko je definitivně zničené, během průběhu nemoci se tak vyvalilo ven až prasklo a zatáhlo se, je nefunkční. Pravé očíčko bylo také velmi vyvalené, s obrovskými boláky, ale díky léčbě se stáhlo, bohužel ale zůstaly veliké srůsty, přes které Hurvínek nevidí, aspoň si to myslíme. Očíčko pod srůsty vypadá, že je funkční, proto jsme se rozhodli pro operaci, při které by se srůsty odstranili a byla tak aspoň nějaká šance, že by mohl vidět trochu na jedno oko. Hurvínek je jinak velký jedlík a velký mazel.

 

» Barborka

Věk: 2 roky 8 měsíců

Barborka se ze dne na den ocitla venku na Rotavě mezi paneláky, kde ji zřejmě někdo vyhodil, protože tam žijí venkovní plaché kočky, které jsou pravidelně krmené. Asi si ten někdo myslel, že aspoň nebude mít hlad. Ach jo, ach jo. No samozřejmě byla celá vystrašená, běhala zmateně za lidma a nevěděla, kam se má vrtnout. Bylo to v čase, kdy jsme tam pravidelně kontrolovali místní kočky kvůli odchytům na kastrace, tak jsme Barborku samozřejmě zmatenou u hlavní silnice nenechali. Už je doma, je vykastrovaná, ráda se mazlí a hraje si a netrplěivě čeká na svůj domov.

 

» Babulka

Věk: 16 let 5 měsíců

Babulka je starší kočičí dáma. Dva pánové ji zde vyhodili nedaleko útulku. Přijeli s ní k našemu domu, kde zvonili a bylo jim řečeno, že já, která mám útulek, nejsem doma, ale v práci, tak že to musí řešit se mnou nebo zajít na úřad. Odjeli a když jsem se vracela z práce, Babulku jsem viděla zmatenou u sousedovic baráku. Tak je u nás. Bábula, jejíž věk neznáme, ale víme, že je vysoký. Byla nemocná a velmi hubená, ale protože má velkou chutť k jídlu, už se nám trochu zakulatila. Jídlo a spánek, to je to, co ji nejvíc zajímá. Už špatné vidí a podle všech znaků má oslabenou funkci ledvin, ale vzhledem k věku, je to přirozené. Nemá ráda přítomnost ostatních koček, proto jsme ji nechali žít ve spodní části domu, kde máme prádelnu. Je tam teplo a má tam klid. Může si vyběhnout na zahradu, ale tam jde jen chvíli na sluníčko a nebo nám naproti, když neseme dobroty. Hledáme pro ni domov, kde chtějí udělat dobrý skutek a dopřát staré babce konec života v pohodě. Může to být na pár měsíců, možná 1, 2, 3? roky. Stačí ji pelíšek, záchod, plná miska a pohlazení. Moc toho nenaběhá, tak to nemusí být velký prostor, ale nemělo by v něm být jiné zvíře. Kočky nesnese a našeho psa, anení malý, na férovku fackuje. Prostě bába:-).

 

» Snížek

Věk: 8 let 10 měsíců

Snížek se v létě 2019 ocitnul mezi domy v chatové oblasti v Krásné Lípě u Šindelové. Nikomu nepatřil a dodnes ho nikdo nehledá. Nikdo ho tam nechtěl, proto přišel k nám. Když jsme ho viděli, jak je krásný, říkali jsme si, no ten bude mít domov hned. Bohužel, opak je pravdou, přestože má Sníža atraktivní vzhled, je stále tady. Je to zřejmě tím, že má dýchací potíže a je věčně zasoplený, ale to my bohužel už nezměníme. Prošli jsme s ním různá vyšetření, ale jeho stav se nelepší, je tzv. stabilizovaný. V jeho nejlepší kondici se nám podařilo nechat ho kastrovat pod kontrolou dýchacího přístroje a jsme za to moc rádi. Snížek je extrémně mazlivý kocourek, asi žil s někým starším, kdo s ním trávil hodně času a pak ten někdo zřejmě odešel a Sníža se stal nepotřebným. Hledáme pro něj domov, ale je potřeba za ním nejdřív přijet, aby nový zájemce věděl, do čeho jde. Dokud domov nenajde, budeme rádi, pokud pro něj najdeme virtuání rodiče, kteří by mu přispívali na život u nás. 

 

» Leon

Věk: 8 let 10 měsíců

Leonek se objevil jednoho dne úplně vyhublý na krmném místě, kde zůstal zhruba rok a celkem slušně se vykrmil. Ke krmičkám získal tolik důvěry, že už se jim přiblížil k ruce, ale víc nedovolil. Chtěli jsme ho nechta vykastrovat, proto jsme ho odchytli a on najednou kluk u veterináře se sebou nechal dělat úplně všechno a úplně v klidu. Jasně nám dal najevo, že je to kocour, který žil s člověkem. Je to krásný statný kocour, zhruba středního věku. Jeho delší srst už se mu upravuje, když má klid a kvalitní stravu. Rád se pomazlí, ale musí se opatrně, stále se bojí nečekaných pohybů. Hledáme mu proto domov v klidné domácnosti.

 

» Bobíšek ze Slapan

Věk: 12 let 5 měsíců

Bobíšek je kočičí dědeček, který se k nám dostal poté, co se o něj jeho panička kvůli vážné nemoci již nemohla starat. Kocourek byl přes zimu venku, takže nejdříve bylo nutné zaléčit rýmu. Nyní už je kocourek zdravy.

Je kastrovaný. 

Má deformované očičko po neléčeném herpesviru. Nijak mu to nevadí a není třeba žádný další veterinární zákrok.

Kocourek je velice hodný a kontaktní, chodí vzorně na kočičí wc. Mohl by být jak v bytě, tak v domě s přístupem ven, ale pouze v bezpečné lokalitě.

 

» Tomík ze Slapan

Věk: 9 let 5 měsíců

Tomík se k nám dostal spolu s kamarádem Bobíškem poté, co se o ně jejich panička z důvodu vážné nemoci nemohla již nadále starat.

Kocourkovi byla zjištěna šelest na srdícku a byly nasazeny léky. Náklady na cca 2 mesíce jsou 524 Kč

Tomík je jinak v dobrém výživovém stavu, je to velký kocourek, moc hodný a mazlivý, je rád za každé pohlazení. 

Chodí vzorně na kočičí wc, může být jak v bytě, tak v domku se zahrádkou v bezpečné lokalitě.

 

» Mikeš ze Slapan

Věk: 2 roky 10 měsíců

Mikeš je mladý veliký kocourek, typický vesnický toulavý koucour bez jakékoliv veterinární péče. U nás jsme mu vyléčili rýmu, ušní svrab a odčervili ho, nyní je již i vykastrovaný a je třeba ho pořádně vykrmit.

Je to velký mazlík, nemá rád psy. 

Bez problémů používá kočičí wc.

Dobře by mu bylo jak v bytě tak v domku se zahrádkou v bezpečné lokalitě.

 

» Bertík z Lubů

Věk: 1 rok 2 měsíce

Bertík se k nám dostal poté, co se jeho páníček ocitl bez domova a kočky, o které se staral , zůstaly v zimě venku včetně koťat. Bertíček byl ze začátku plachý, moc nechtěl komunikovat. Teď už je to lepší,nicméně jistěji se cítí v přítomnosti jednoho ze svých kamarádů Čertíka nebo Vašíka.

Bertík je zvyklý na děti i pejsky.

Je kastrovaný, kompletně očkovaný, odblešený a odčervený.