Domov hledají

» Mňauky

Věk: 9 let 7 měsíců

Mňauky je hezká šedomouratá kočička. Nemusí moc okolo sebe ostatní kočičky, má ráda svůj klid, lidi a volnost. U nás má možnost volného výběhu ven a náležitě si to užívá. Byli bychom rádi, kdyby ji dal někdo milující domov, kde by měla také možnost běhat venku, je tak moc šťastná. Na svůj nový domov čeká v depozitu v Kraslicích.

 

» Čičorka

Věk: 4 roky 5 měsíců

Čiči Ahojík, říkají mi ČIČORKA a sdílím byt s dalšíma číčama tady u nás v Kraslickém útulku. Společně tady čekáme na své doma… Čekám, čekám… a nic… Přitom jsem úplně jiná než všechny kočičky tady. Jsem poloviční siamka a abych svůj vznešený původ nezapřela, trochu šilhám. A víte, že šilhání je rozkošné? U mě je! S těma mýma světlýma očima jsem k zulíbání. Jsem taková aristokratická duše a vybírám si, koho a jak si pustím k tělu. Žila jsem na ulici a jsem stále plachá, protože nikdo neměl čas mě mazlit, abych odhodila svou ostražitost a ostych.Ráda bych šla k někomu, kdo mi poskytne čas, prostor a bude dostatečně trpělivý, abych si na něj zvykla. Oplatím vděkem, láskou a zamilovaným šilhavým kukučem! Moc za sebe prosím! 

 

» Irenka

Věk: 3 roky 11 měsíců

Pacinky, hlásím se prosím o slovo. Říkají mi Irenka a byla jsem vyhozena na ulici jako březí maminka. Takže jako všechny maminky, ani já nemám na sebe čas a jdu tak trochu stranou, kocour mě nechal, jako to dělají kocouři vždycky a náhle se ze mě stala samoživitelka, koťata už odrostla, a tak si začínám říkat, že můj život vlastně právě začal. Byla jsem vzorná maminka a teď bych ráda někomu vzorně vrněla na klíně, až mě bude hladit. Potřebuju moc lásky, protože za celý svůj kratičký život, jsem ji jen rozdávala a nic nedostávala nazpátek. A tak jsem tu, Irenka, co čeká na svůj začátek.

 

» Libuška

Věk: 3 roky 5 měsíců

Zdravím všechny, říkají mi Libuška. Trčím tu v útulku s dalšíma čičinkami v buňce a čekám, až se otevřou dveře a tam bude…MOJE MAMINKA.. Přišla jsem sem, jako všechny ostatní, zlomená, pokořená a vyděšená. Lidi mi ublížili… Nevím proč… Jenom jsem se narodila… Možná to byl ten důvod? Přesto tajně věřím v lásku a dobro. Ostatní kočičky mě tu naučily snít, sníme všichni…. VÍTE O ČEM? O maminkách… Den co den koukám na dveře a ta moje nepřichází. A já se sama sebe ptám PROČ?
Cítíme se tu tak nějak sami, i když jsme v houfu. Teta říká, že jsem vznešená a mám krásnou tvář, taková kočičí lady, přesto je ve mně ještě něco z kotěte, při hře s kouskem slámy a se sluncem nad hlavou dokážu na chvíli na všechen smutek zapomenout. Cítím, že ještě nikdo hloubku mé duše nepoznal. Mám velkou duši, ale nemůže se rozletět, protože je jí tu vedle ostatních tak těsno a teskno. Ráda bych ji někomu ukázala…
Jsem klidná krásná kočička, vhodná do bytu (se zabezp. okny a balkonem). Jsem submisivní, opatrná, ale dokážu se i mazlit!!! Vycházím s ostatníma kočičkama, jsem nekonfliktní, čistotná, nenáročná. POTŘEBUJI JEN OBEJMOUT A ŘÍCT, ŽE OD NYNĚJŠKA BUDE VŠECHNO JEN LEPŠÍ… <3
Přijeď si pro mě…

 

» Máťa

Věk: 2 roky 11 měsíců

Máťa je krásný skoro tříletý kocourek, který se u nás narodil kočičce Irence, kterou jsme přijali do útulku vysoko březí. Máťa je statný, společenský, hodně mazlivý. Hledá domov, kde už by byl nějaký kamarád nebo by mohl odejít s někým od nás, koho zná. Je zvyklý se během dne proběhnout venku, proto by mohl jít do domku v bezpečné lokalitě.

 

» Kájinka

Věk: 2 roky

Kájinka se toulala po Kraslicích v jejich středu několik měsíců. Byla hodně hubená, tak ji začali někteří lidé krmit. Nikdo z nich si ji bohužel nechat nemohl, proto jsme ji přijali k nám. Pobíhat po frekventované silnici by se jí mohlo brzy stát osudným. Kájuša je hodně opatrná, bojí se cizích lidí a nečekaných pohybů a má paniku z druhých koček, na které je agresivní. Asi se jí nemůžeme divit, někdo jí ustřihnul ouška a to se nedá zapomenout. V přítomnosti lidí, které zná, je mazlivá. Hledáme pro ni domov u trpělivých lidí. Měla by být jedinou kočkou nebo by měla mít místnost jen pro sebe, pokud by byla v místě i jiná kočička.

 

» Zrzík

Věk: 4 roky 11 měsíců

Zdravím vás všechny, dovolte, abych se představil. Říkají mi Zrzík. Řeknu vám, i když jsem na první pohled nedůvěřivý plašánek, věřte mi, že mazlit se teda rozhodně umím. Teta se na mě dívá se slzou v oku, protože ví, že bych si zasloužil domov pro sebe, v rodině bez dětí a hluku (hodně se lekám zvuků) v bytě nebo v domě v klidné lokalitě mimo rušný provoz, nejlépe kestarším lidem, kteří mi pomohou v mé počáteční nesmělosti. Jsem klapouchý, hříčkou přírody. No není to nakonec úžasné, že mi příroda dala punc jedinečnosti? Jsem tichý, klidný a nekonfliktní, vyjdu s kočičkama. Mám krásné světlé velké oči, které by rády viděly, že mě má někdo konečně skutečně rád. Budeš to Ty? 
Pokud hledáš skutečného přítele a důvěrníka, už nehledej, jsem to já…. 
Tvůj Zrzík

 

» Bráška

Věk: 2 roky 11 měsíců

Bráška už je pouze jeden. 22.1.2018 byl jeden z Brášků otráven a ani přes okamžitou hospitalizaci na veterině se ho nepodařilo zachránit. :( My, ani Bráška na tebe nezapomeneme. :(

 

Ahoj, jsme dvě kocouří vrnítka s pohnutým osudem. Byli jsme vloženi jako malá bezbranná koťátka do krabice a ponecháni vlastnímu osudu v jedné zahradě v zahrádkářské kolonii ve Stříbře. Řeknu Vám, bráška to málem nezvládl, musel jsem ho zahřívat, aby nezemřel. Uvnitř bylo vlhko, zima, tma. Měli jsme žízeň a hlad, naštěstí si nás někdo všimnul. Ze Stříbra nás lidé přivezli až sem do Kraslic, kde rosteme a pomalu dospíváme v útulku mezi dalšíma 100 kočičkama. Jsme ale děti štěstěny, umístili nás do VIP prostoru, který sdílíme pouze s naší psí mámou a naším kamarádem Felixem. 
Prý jsme extrémně mazliví, ťutínci doslova!  Máme krásnou kresbu. No co budu povídat, rosteme prý do krásy. Jsme oba rození gentlemani, rádi se necháme chovat, rádi bychom šli do adopce spolu (není podmínkou) nebo s kamarádem Felixem, který nám přirostl k srdci. Zbožňujeme zahradu, zde Vás budeme doprovázet jako pejsci. Je nám cca 9 měsíců, ještě nejsme kastrovaní, ale to zvládneme! Milujeme pejsky a stromy, na kterých při ranní rozcvičce soutěžíme v rychlostním šplhu. Felix vyhrává, protože je z nás nejlehčí. No není to nefér? 

Hodíme se do baráčku v klidné lokalitě mimo hlavní provoz, k lidem, kteří nás budou hýčkat a dopřejí nám tolik potřebné mazlení a drbání za ouškama, kterého tu máme kvůli dalším kočičkám nedostatek… Domů půjdeme na adopční smlouvu!
Maminko, tatínku, už neváhej a přijeď si pro nás!
Tvoji, bráškové.

 

» Ještěrka

Věk: 3 roky 5 měsíců

Ahojky, tak mě tu máte ve vší své kráse! Jsem Ještěrka a jsem zachráněná kočička z Kraslic. Čekám jen na Tebe, až se ke mně přidáš. Ve dvou se to lépe táhne. Půjdu s tebou klidně do domečku, nebo na světa kraj. Jsem mazlík a hledám právě Tvou náruč plnou lásky. Jsem želvovinová a úplně jedinečná na pohled i na dotek duše. O tom se můžeš přesvědčit sám…Domů půjdu, když podepíšeš mé zachránkyni, že se o mě s láskou postaráš a zůstaneš s ní v kontaktu. Jsem za to moc ráda, protože jde vidět, že jí na mě moc záleží. Tak se toho neboj a přijď si pro mě. 

 

» Hadimrška

Věk: 2 roky 11 měsíců

Mňauky, říkají mi Hadimrška, jsem sestřička brášků Puntíka a Máti a společně s maminkou Irenkou čekáme v kraslickém útulku, až si pro nás někdo přijede. Všichni se mi tu smějí, že mám takové jméno. Ale když vyrůstáte s dvěma bráchy (a to platí jak v lidském, tak zvířecím světě), musíte být jako hadimrška, abyste na ně vyzráli. Já nepostojím, neposedím. Jsem jako kluk, lovím, skáču, válím se a všechno v rekordním čase. Mám krásné bílé ponožky a prý jsem nádherná, hotová kočičí Angelina Jolie, ale mě to nic neříká, cítím se spíš jako dcera loupežníka. Jsem pro každou srandu a nebojím se umazat! Mám plno energie a hodím se do domu, kde si mě budou hýčkat a hrát si se mnou. Budu vděčná za kamaráda, protože jsem hodně kontaktní a rozhodně nemám solitérní povahu. Klidně půjdu i s bráškou (bráškama :D) Jsem odparazitovaná a již vykastrovaná, na svůj věk (1 rok) působím jako kotě. Tak který dvounožec bude ten můj? <3 
Vaše, Hadimrška

 

» Kulíšek z Rotavy

Věk: 1 rok 9 měsíců

Kulíšek je mlaďounký kocourek, zhruba půlroční. Narodil se na ulici v odporné panelákové díře. Když ho i se sourozenci máma vyvedla ven, využili jsme příležitosti a okamžitě jsme koťata posbírali. Na mámu jsme pak číhali dva dny, ale podařilo se:-). To bylo překvapení, když jsme zjistili, že jeich máma není plachá, že naopak, je velký mazel, ale venku byla velmi opatrná. Zkrátka někdo se jí zbavil a nevykastrovanou jí vyhodil ven. Máma je mazel, ale Kulíšek se sourozenci jsou opatrnější, vrnět ale taky umí, potřebují jen najít trpělivé a zodpovědné lidi, kteří by jim dali šanci na nový domov. Vždyť se podívejte, jak je Kulíšek krásný. 

 

» Viky

Věk: 1 rok 10 měsíců

Překrásný, hravý a mazlivý kocourek Viky, se k nám dostal ve stavu totálního zablešení a pořádně pohublý. Už jednou našel domov, ale musel se k nám do útulku vrátit. Naštěstí tu má jen o měsíc staršího kamaráda Richieho, jinak by se příšerně nudil. Do nového domova může jít sám, ale nebrání se vzít svého kamaráda sebou. :)

 

» Cipísek z Amálčiny smečky

Věk: 3 roky 10 měsíců

Cipísek je nejstatnější kocourek z naší Amálčiny smečky. Smečka byla odebrána z velmi nevhodných podmínek a Cipísek jakoby k nim ani moc nepatřil, oproti osttaním byl docela velký. Při otázce na původní majitelku, kde se u ní vzal, mi odpověděla, že jednou seděl venku u dveří, tak ho vzala na milost, no, to mu teda pomohla, vzala ho na milost tam, kde živořil spolu s ostatními. Cipajs je nenáročný kocourek, který moc nestojí o společnost ostatních koček a moc by si přál domov, nejlépe s možností bezpečného výběhu. Je na něm vidět, že by rád do přírody. Je mazlivý a velmi milý.

 

» Ričí

Věk: 1 rok 11 měsíců

Na začátku léta mi ho přinesl pán bez domova se slovy, že se krmil u popelnic. Byl velmi vyhublý a měl zažívací potíže, docela dlouho jsme ho těch problémů zbavovali. Dnes už je vše ale v pořádku, Ričí už dávno není hubený, spíš naopak. Je z něj pořádný cvalík, který má obrovskou chuť žít a užívat si života. Ričí hledá ten nej nej domov, nejlépe s kamarádem Vikym, se kterým se hodně znají a vyvádějí spolu lumpárny.

 

» Bártík z Amálčiny smečky

Věk: 3 roky 9 měsíců

Bártík je také kočičákem z naší Amálčiny smečky. Celá smečka byla odebrána z velmi nevhodných podmínek. Bártík byl v žalostném stavu fyzickém i psychickém. Většina kočiček ho napadala a nenechala ho pořádně najíst. My jsme se mu věnovali s plnou parádou a Bártík brzy nabral správné sebevědomí a dnes už se nebojí urvat si ten kousek dobroty pro sebe. Přesto není s ostatními velký kamarád a rád by našel domov, kde bude sám. Tomu, kdo si ho vybere bude věrným kamarádem a mazlíkem.

 

» Bohoušek z Amálčiny smečky

Věk: 3 roky 9 měsíců

Bohoušek je nenápadný kocourek z naší Amálčiny smečky. Smečka byla odebrána z velmi nevhodných podmínek a Bohoušek byl tenkrát v žalostném stavu, velmi hubený a bojácný. Dnes je z něj veselý a mazlivý kocourek. Moc rád by našel svůj domov, do kterého by mohl odejít s některým ze svých kamarádů.

 

» Oliver z Amálčiny smečky

Věk: 1 rok 11 měsíců

Oliver měl velké štěstí v neštěstí, když jsme odebírali Amálčinu smečku z nevhodných podmínek. Byl malé kotě mezi 3. a 4. týdnem věku, máma Andělka ztrácela mlíčko a on se sourozenci měli obrovský hlad. Bylo pro ně za pět minut dvanáct, museli jsme je přikrmovat, což se nám povedlo a ze třech malých uzlíčků vyrostli pořádní tři lumpové. Sestřička už domov má, Oliver s bráškou Drápkem na něj stále čekají.

 

» Aranka z Amálčiny smečky

Věk: 3 roky 9 měsíců

Aranka patří do naší Amálčiny smečky, která byla v květnu odebrána z velmi nevhodných podmínek. Kočičky byly v žalostném stavu, Aranka též. Stále pomáhala ostatním starat se o jejich prcky, protože o ty své zřejmě přišla před naším příchodem, myslíme si, že tak to tam chodilo běžně, že sloužili jako potrava pro ostatní. Boj o život je prostě boj o život. Aranka je úžasná nenáročná mazlivá kočička, která by ráda našla svůj domov, klidně může odejít do domova s další číčou ze smečky, je velmi přátelská. 

 

» Ája z Amálčiny smečky

Věk: 3 roky 3 měsíce

Ája je kočička, která patří do naší Amálčiny smečky, kterou jsme řešili v květnu letošního, kdy byly kočičky odebrány z velmi nevhodných podmínek. Ája byla v té době vysoko březí a ve velmi špatném stavu, museli jsem čekat, jak se se vším popere. A ona se poprala dobře, porodila jednoho strakatého kluka, o kterého se vzorně starala a ještě k němu přibrala do péče další dva prcky od Andulky, která bohužel na péči o ně psychicky neměla. Ájinka byla vzorná máma, po odchovu sama nabrala sílu a je připravená odejít do světa, kde by měla jen svůj domov. Nemusí okolo sebe ostatní kočičky, nejlepší prý by bylo, kdyby byla rozmazlovaným jedináčkem v klidné domácnosti.

 

» Karlík

Věk: 1 rok 9 měsíců

Karlíček, Kájík, kocourek, kterého přinesla říjnová vichřice Heward. Přesně v neděli, během největšího řádění vichřice, jsem našla Karlíka žalostně křičícího v našem dřevníku. Nikdo v okolí ho nezná, nikdy tu nebyl viděn. Vzhledem k tomu, jaký strach venku má, těžko by sem došel sám z města v tom nečase. S největší pravděpodobností jde o kocourka, který od malička žil pouze v bytě, venkovní svět nikdy neviděl a zkrátka asi přišla chvíle, kdy se ho jeho majitel chtěl zbavit a prostě nám ho hodil přes plot do zahrady, kde Karlíček vyhledal nejbližší úkryt. Napovídá tomu i úplná socializace Karlíka a to, že člověk mu vůbec nevadí, ba naopak, chtěl by s ním být doma v teple a vrnět mu na klíně. Ale ven ho nikdo nedostane ani v náručí.

Dá mu prosím někdo rychle domov? Přišel z teplého bytečku, ať je co nejdřív zpět v prostředí, na které je zvyklý. <3

Umístění: pouze byt, venku je vyděšený. Mazel, lidi miluje.

 

» Tomík a Fíďa

Věk: 11 měsíců

Tomík s Fíďou jsou nerozluční kamarádi. Nejsou sourozenci, přesto se hledali, až se našli, hlavně na lumpárny. Tomík je rezavobílý, Fíďa černobílý. Oba dva mají zažívací potíže a baští pouze dietní stravu, gastrointestinální. Hledáme pro ně společný domov.

 

» Kopretina

Věk: 3 roky 3 měsíce

Kopretina hledá ten nejlepší domov. Už u nás jednou byla, do domova odešla, ale majitelé se o ni řádně nestarali, ona běhala venku a někdo jí ublížil, hodil ji do asfaltu nebo jí něčím od horkého asfaltu uhodil. Proto je zpátky u nás, bohužel už nikdy nebude jako dřív, asfalt poranil levé oko, úplně ho spálil a Kopretinka na něj nevidí. Jí to ale moc nevadí, je velmi upovídaná společnice, asistuje u každé práce, kterou člověk dělá a má radost, když je v lidské přítomnosti. Vyžaduje alespoň krátký pohyb během dne venku, proto by byl pro ni vhodný domek v bezpečné lokalitě.

 

» Babetka a Šlapetka

Věk: 7 měsíců

Babetka a Šlapetka jsou sestřičky, které jejich mamka porodila uprostřed města se všemi nástrahami. Žily ve vykopané díře , kde se opravovalo potrubí. Obě nejsou zatím moc vymazlené, to proto, že dobrých zkušeností s člověkem zatím moc nemají, ale jsou šikovné a rychle se učí. Jistě z nich brzy mazlindy budou, hodně by jim k tomu pomohlo, kdyby jim někdo dal domov. U Babetky trochu bojujeme s průjmem, je možné, že to bude potravinová alergie, ale zatím si nejsme jistí. Šlapetka má jiný problém, má lehce postižený nervový systém a projevuje se to zvláštním našlapováním pacek, nijak ji to v životě nepřekáží, jen je trochu neohrabaná když běhá. Byli bychom raději, kdyby mohly odejít do společného domova.

 

» Baruška máma

Věk: 2 roky 3 měsíce

Barča je máma Babetky a Šlapetky. Opatrná dospělá číča, která se k lidem moc nemá, ale ani jí nejsou cizí. Je zvědavá a hlazení teprve začíná poznávat. Je z ulice, ale vůbec není agresivní, spíš to vypadá, že někde u někoho žila možná jen u domu, bez nějakého zájmu o kočky a už vůbec ne o kastrace. Je moc pěkná a vypadá že bude, jako jedna z mála kočiček z ulice, zdravá. Hledáme pro ni nový domov strpělivých přístupem, časem možná i bezpečným výběhem ven.

 

» Mařenka

Věk: 2 roky 3 měsíce

Mařenka je opatrná kočička, která v útulku zůstala po kastračním programu na zahradách v Nové Roli. Špatně se jí hojila rána a má jizvu na oku, na které zřejmě špatně vidí. Protože během rekonvalescence začala lidem důvěřovat, dali jsme jí šanci najít nový domov. Rádi bychom jí našli nový domov u zkušených lidí, kteří budou dostatečně trpěliví, přeci jenom není Mařenka uvrněné mazlidlo, ale je krásná a zaslouží si ho.

X
X
X

 

» Bártík bílý

Věk: 1 rok

Bártík je jeden ze čtyř sourozenců (Kájík, Bára tříbarevka, Pája), kteří se narodili v okolí vietnamského tržiště u hraničního přechodu v Chebu. Je to krásný kocourek, ale velmi opatrný, trvalo mu nejdýl ze všech čtyř, než si našel cestu k člověku. Moc by potřeboval najít domov, kde by byl buď jedinou kočkou nebo by nebyla další kočička moc dominantní. Je mezi ostatními takový otloukánek a všichni to o něm ví, tak mu to dávají nejevo. Při přechodu do nového domova bude potřebovat hodně trpělivosti. Nepečujeme o něj přímo u nás v útulku, ale v dočasné péči v Sokolově.

 

» Bára tříbarevka

Věk: 11 měsíců

Bára je jedním ze čtyř sourozenců, kteří se narodili v blízkosti vietnamského tržiště na hraničním přechodu v Chebu. Zpočátku byla plachá, ale pomalu si na člověka zvykla a už je z ní docela mazel. Hledáme pro ni domov, kam by mohla odejít sama nebo s některým ze svých sourozenců. Bára není v přímé péči útulku, je o ní pečováno v dočasné péči v Sokolově.

 

» Kájík bílý

Věk: 11 měsíců

Kájík je jedním ze čtyř sourozenců, kteří se narodili v blízkosti vietnamské tržnice na hraničním přechodu v Chebu. Byl ze začátku úplný plašánek, ale dnes je z něj ze všech čtyř největší mazel. Je celý krásně bílý a čeká na svůj nejlepší domov. Do domova může jít sám nebo s některým ze svých sourozenců. Je o něj pečováno v dočasné péči v Sokolově.

 

» Pája

Věk: 11 měsíců

Pája je jedním ze čtyř sourozenců, kteří se narodili v blízkosti vietnamské tržnice na hraničním přechodu v Chebu. Byla hodně plachá, ale postupně se to vše mění a z Páji už je docela mazel. Hledáme pro ni nejlepší domov, kam by mohla jít sama nebo s jedním ze svých sourozenců. O Páju je pečováno v dočasné péči v Sokolově.

 

» Mourek

Věk: 4 roky 3 měsíce

Mourek se jednoho dne ocitl na rotavském sídlišti, přidal se na krmení k místním kočkám, ale bylo od začátku jasné, že na ulici nepatří, že se ho někdo zbavil. Ujala se ho paní, která krmí místní kočky. Mourek ale vyžaduje volný pohyb venku, proto chodí ven i z panelákového bytu, což je bohužel na obtíž místním lidem. Pořád mají hloupé řeč a nejradši by jeho a ostatní kočky zlikvidovali. Hledáme pro něj domov v domku se zahrádkou, někde v bezpečné lokalitě. Dřív, než mu někdoublíží. Doma nevydrží a když se pouští ven přes panelákovou chodbu, hrozí mu nebezpečí, už jednomu kocourkovi takhle někdo vykopnul zuby tak, že musel jít okamžitě na operaci. Moc za Mourka prosíme, je to velký mazel, bude moc vděčný.

 

» Hurvínek

Věk: 4 roky 3 měsíce

Hurvínek se narodil na rotavském sídlišti pod panelákem v krysí díře. Když máma svoje koťata vyvedla ven, byl na ně hrozný pohled, zalepené oči, přes které vůbec neviděli, tak jsme je posbírali jako švestky. Sebrali jsme tři brášky, všichni tři trpěli herpesvirem a dvěma zůstaly trvalé následky na očích. Hurvínek to odnesl nejvíc, momentálně nevidí vůbec. Levé očíčko je definitivně zničené, během průběhu nemoci se tak vyvalilo ven až prasklo a zatáhlo se, je nefunkční. Pravé očíčko bylo také velmi vyvalené, s obrovskými boláky, ale díky léčbě se stáhlo, bohužel ale zůstaly veliké srůsty, přes které Hurvínek nevidí, aspoň si to myslíme. Očíčko pod srůsty vypadá, že je funkční, proto jsme se rozhodli pro operaci, při které by se srůsty odstranili a byla tak aspoň nějaká šance, že by mohl vidět trochu na jedno oko. Hurvínek je jinak velký jedlík a velký mazel.

 

» Sam

Věk: 7 měsíců

Samíka někdo odložil ve vesnici v kravíně, asi si myslel, že když se tam pohybují veké kočky, kotě si poradí, přinejměnším se někde nakrmí. Vysvětlujte blbci, že tak to není, že dospělé kočky si hájí to své a na cizí koťata zbyde to poslední. Samík byl velmi hladový a vyhublý. Snažíme se to napravit a on nám hodně pomáhá, baští jak zjednaný. Je moc krásný a doufáme, že najde ten správný domov.

 

» Nikolka

Věk: 5 měsíců

Nikolku odložil nějaký tupec v kravíně. Odložil ji tam i se Samíkem. Nikolka je ještě menší než Samík, odhadujeme dva měsíce, měla by být ještě pár týdnů u mámy a někdo jí připravil úžasný vstup do lidského světa. Šup s ní rovnou do zimy někam ke kravínu. Byla zmrzlá a hladová, ale statečně se drží, baští jak o závod, tak doufáme, že brzy najde svůj vysněný domov.

 

» Leny

Věk: 7 měsíců

Kočička Leny běhala jako úplně mrňavé kotě po tříproudé silnici před Chebem, měla obrovské štěstí, že to přežila bez úhony, když víme, jak si to tam auta sviští. Byla ještě prcek, co se měl hřát u mámy a někdo si asi myslel, že vyhodit ji na silnici bude nejlepší, že bude rychle vyřešeno. Teď už je z ní mazlivá kočička, která čeká na svůj domov.

 

» Lilly

Věk: 7 měsíců

Lilly se našla zapadlá v garáži, zřejmě se k ní matka nedostala a nechala ji tam. byla moc malinká, několik týdnů jsme ji museli krmit stříkačnou. Dnes je z ní krásná kočičí slečinka, která čeká na svůj domov.

 

» Barborka

Věk: 1 rok 1 měsíc

Barborka se ze dne na den ocitla venku na Rotavě mezi paneláky, kde ji zřejmě někdo vyhodil, protože tam žijí venkovní plaché kočky, které jsou pravidelně krmené. Asi si ten někdo myslel, že aspoň nebude mít hlad. Ach jo, ach jo. No samozřejmě byla celá vystrašená, běhala zmateně za lidma a nevěděla, kam se má vrtnout. Bylo to v čase, kdy jsme tam pravidelně kontrolovali místní kočky kvůli odchytům na kastrace, tak jsme Barborku samozřejmě zmatenou u hlavní silnice nenechali. Už je doma, je vykastrovaná, ráda se mazlí a hraje si a netrplěivě čeká na svůj domov.