Akce

Vánoční strom KOČIČÍ PŘÁNÍ

Stručný popis
V prosinci se již popáté spustí akce na podporu koček v útulcích z celé České republiky Činnost těchto sdružení nedotuje stát ani město, mají velmi omezené finanční prostředky a provozují je převážně dobrovolníci, kteří za svou práci nejsou placeni. Na stránce www.kociciprani.cz si bude moci dárce vybrat kočku a poslat jí dárek nebo peníze.

 

 

9.2.2012 se konal Nejdecký benefiční koncert

Projekt Kočičí přání, který pořádá OS Devět životů, opět přichází s velikonoční akcí na podporu koček v útulcích. Snaží se pomáhat organizacím z celé České republiky sehnat prostředky na nákup krmiva, léčiv a financování veterinárních výdajů pro nalezené a týrané kočky. O svůj dárek bude koledovat několik stovek koček a kocourů. Patronkou akce je i tentokrát Ester Kočičková. Akce začíná na Velikonoční pondělí 9.4. a končí v neděli 22.4. o půlnoci. Během této doby budou na webu www.kociciprani.cz vystaveny profily koček s jejich fotografiemi, příběhy a hlavně přáními. Dárce si tak jednoduše vybere konkrétní zvíře, jehož příběh ho zaujme nebo které třeba pochází z jeho regionu. Dárek mu bude moci zakoupit a poslat přes e-shop, případně peníze na něj poslat přímo na účet útulku. Může i poslat peníze na běžné výdaje spojené s pobytem kočky v útulku. Pro ty, kdo neradi posílají peníze, aniž by viděli, kde skončí, je zde možnost odnést dárek přímo do útulku „své“ kočce. Po skončení akce dostane dárce fotografii kočky s dárkem, který jí daroval. Účastnící se organizace jsou občanská sdružení, jejichž provoz zajišťují členové a dobrovolníci zdarma, ve svém volném čase a jejichž činnost je převážně hrazena z darů jejich příznivců. Kočičí koleda je jednou z dvou akcí pořádaných každoročně projektem Kočičí přání. Druhá akce je vánoční. V té poslední se podařilo získat více než 710 tisíc korun a obdarováno při ní bylo 870 koček.

 

 

Strom přání … zde jsme měli od poloviny prosince 2011 umístěné kočičky

WEB: www.kociciprani.cz

Naše občanské sdružení "Konec toulání", jediné v KV kraji, se akce zúčastnilo poprvé ve vánočním kole 2011/2012 a vykoledovali jsme si celkem 25 430,-Kč, za které jsme nakoupili dárky, které si číči přály a ještě další dobroty. Těm, kteří posílali penízky moc děkujeme. Naše OS má dvě depozita a momentálně se stará o cca 120 - 130 koček, takže každá koruna nám pomáhá.