Domov hledají

» Bráška

Věk: 8 let 3 měsíce

Bráška už je pouze jeden. 22.1.2018 byl jeden z Brášků otráven a ani přes okamžitou hospitalizaci na veterině se ho nepodařilo zachránit. :( My, ani Bráška na tebe nezapomeneme. :(

 

Ahoj, jsme dvě kocouří vrnítka s pohnutým osudem. Byli jsme vloženi jako malá bezbranná koťátka do krabice a ponecháni vlastnímu osudu v jedné zahradě v zahrádkářské kolonii ve Stříbře. Řeknu Vám, bráška to málem nezvládl, musel jsem ho zahřívat, aby nezemřel. Uvnitř bylo vlhko, zima, tma. Měli jsme žízeň a hlad, naštěstí si nás někdo všimnul. Ze Stříbra nás lidé přivezli až sem do Kraslic, kde rosteme a pomalu dospíváme v útulku mezi dalšíma 100 kočičkama. Jsme ale děti štěstěny, umístili nás do VIP prostoru, který sdílíme pouze s naší psí mámou a naším kamarádem Felixem. 
Prý jsme extrémně mazliví, ťutínci doslova!  Máme krásnou kresbu. No co budu povídat, rosteme prý do krásy. Jsme oba rození gentlemani, rádi se necháme chovat, rádi bychom šli do adopce spolu (není podmínkou) nebo s kamarádem Felixem, který nám přirostl k srdci. Zbožňujeme zahradu, zde Vás budeme doprovázet jako pejsci. Je nám cca 9 měsíců, ještě nejsme kastrovaní, ale to zvládneme! Milujeme pejsky a stromy, na kterých při ranní rozcvičce soutěžíme v rychlostním šplhu. Felix vyhrává, protože je z nás nejlehčí. No není to nefér? 

Hodíme se do baráčku v klidné lokalitě mimo hlavní provoz, k lidem, kteří nás budou hýčkat a dopřejí nám tolik potřebné mazlení a drbání za ouškama, kterého tu máme kvůli dalším kočičkám nedostatek… Domů půjdeme na adopční smlouvu!
Maminko, tatínku, už neváhej a přijeď si pro nás!
Tvoji, bráškové.

 

» Ričí

Věk: 7 let 3 měsíce

Na začátku léta mi ho přinesl pán bez domova se slovy, že se krmil u popelnic. Byl velmi vyhublý a měl zažívací potíže, docela dlouho jsme ho těch problémů zbavovali. Dnes už je vše ale v pořádku, Ričí už dávno není hubený, spíš naopak. Je z něj pořádný cvalík, který má obrovskou chuť žít a užívat si života. Ričí hledá ten nej nej domov, nejlépe s kamarádem Vikym, se kterým se hodně znají a vyvádějí spolu lumpárny.

 

» Oliver z Amálčiny smečky

Věk: 7 let 3 měsíce

Oliver měl velké štěstí v neštěstí, když jsme odebírali Amálčinu smečku z nevhodných podmínek. Byl malé kotě mezi 3. a 4. týdnem věku, máma Andělka ztrácela mlíčko a on se sourozenci měli obrovský hlad. Bylo pro ně za pět minut dvanáct, museli jsme je přikrmovat, což se nám povedlo a ze třech malých uzlíčků vyrostli pořádní tři lumpové. Sestřička už domov má, Oliver s bráškou Drápkem na něj stále čekají.

 

» Karlík

Věk: 7 let 1 měsíc

Karlíček, Kájík, kocourek, kterého přinesla říjnová vichřice Heward. Přesně v neděli, během největšího řádění vichřice, jsem našla Karlíka žalostně křičícího v našem dřevníku. Nikdo v okolí ho nezná, nikdy tu nebyl viděn. Vzhledem k tomu, jaký strach venku má, těžko by sem došel sám z města v tom nečase. S největší pravděpodobností jde o kocourka, který od malička žil pouze v bytě, venkovní svět nikdy neviděl a zkrátka asi přišla chvíle, kdy se ho jeho majitel chtěl zbavit a prostě nám ho hodil přes plot do zahrady, kde Karlíček vyhledal nejbližší úkryt. Napovídá tomu i úplná socializace Karlíka a to, že člověk mu vůbec nevadí, ba naopak, chtěl by s ním být doma v teple a vrnět mu na klíně. Ale ven ho nikdo nedostane ani v náručí.

Dá mu prosím někdo rychle domov? Přišel z teplého bytečku, ať je co nejdřív zpět v prostředí, na které je zvyklý. <3

Umístění: pouze byt, venku je vyděšený. Mazel, lidi miluje.

 

» Šarlotka

Věk: 10 měsíců

Šarlotka se narodila na vesnické kočce a jak už to tak bývá, kočka nikomu nepatřila a o její koťátka se nikdo nestaral, tak zdivočela. 

K nám jsme ji se sourozenci přijali v listopadu. Bráška se sestřičkou už domov našli, Šarlotka stále čeká. Je moc krásná, ale opatrná, potřebuje trpělivého rozumného člověka, jistě se mu krásně láskou odmění. 

Nachází se v Kraslicích v Dočasné péči, v případě zájmu předáme kontakt.

 

» Kopretina

Věk: 8 let 7 měsíců

Kopretina hledá ten nejlepší domov. Už u nás jednou byla, do domova odešla, ale majitelé se o ni řádně nestarali, ona běhala venku a někdo jí ublížil, hodil ji do asfaltu nebo jí něčím od horkého asfaltu uhodil. Proto je zpátky u nás, bohužel už nikdy nebude jako dřív, asfalt poranil levé oko, úplně ho spálil a Kopretinka na něj nevidí. Jí to ale moc nevadí, je velmi upovídaná společnice, asistuje u každé práce, kterou člověk dělá a má radost, když je v lidské přítomnosti. Vyžaduje alespoň krátký pohyb během dne venku, proto by byl pro ni vhodný domek v bezpečné lokalitě.

 

» Bertík z Lubů

Věk: 4 roky 11 měsíců

Bertík se k nám dostal poté, co se jeho páníček ocitl bez domova a kočky, o které se staral , zůstaly v zimě venku včetně koťat. Bertíček byl ze začátku plachý, moc nechtěl komunikovat. Teď už je to lepší,nicméně jistěji se cítí v přítomnosti jednoho ze svých kamarádů Čertíka nebo Vašíka.

Bertík je zvyklý na děti i pejsky.

Je kastrovaný, kompletně očkovaný, odblešený a odčervený.

 

» Matyáš

Věk: 3 roky 2 měsíce

Matyáš je koťátko od kočičky Loly, kterou někdo vyhodil březí na ulici. Maty se tedy narodil u nás v útulku.

Je velice hravý a zvídavý, jako každé kotě. Má rád ostatní kočičky, pejsky a je vhodný k dětem.

Nejraději by šel do nového domova spolu s některým ze svých bratříčků či se sestřičkou nebo k jiné kočičce, není zvyklý být sám.

 

» Ťip

Věk: 4 roky

Ťip pochází z prostředí lidí bez domova, kterým jsme pomáhali jejich kočky kastrovat a poté se měly opět vrátit zpátky, ovšem z Ťipa a jeho brášky Ťapa se vyklubali úžasní mazlíci a nám bylo líto je zase vrátit do prostředí, kde jsou pouze trpěni a ne milováni.

 

» Bertík

Věk: 2 roky 7 měsíců

 

» Šarlotka

Věk: 10 měsíců

Šarlotka se narodila na vesnické kočce a jak už to tak bývá, kočka nikomu nepatřila a o její koťátka se nikdo nestaral, tak zdivočela. 

K nám jsme ji se sourozenci přijali v listopadu. Bráška se sestřičkou už domov našli, Šarlotka stále čeká. Je moc krásná, ale opatrná, potřebuje trpělivého rozumného člověka, jistě se mu krásně láskou odmění. 

Nachází se v Kraslicích v Dočasné péči, v případě zájmu předáme kontakt.

 

» Ferda mourobílý

Věk: 7 let 7 měsíců

ferda je pan kocour statné postavy a správného zasádlení :-). Miluje společnost, rád se mazlí, vše komentuje, všude asistuje. Umí si však říct, když má všeho dost, je proto nutné přistupovat k němu s respektem a nelámat mazlení přes koleno. Moc rádi bychom mu našlůo domov v domečku se zahrádkou v bezpečné lolakitě. myslíme si, že kdyby byl jako jedná kočka, jeho občasná nervozita by ustoupila a nebylo by potřeba, aby dával člověku obačas najevo, že už se mazlit nechce. Myslíme si, že je to vše způsobené nervozitou z velkého poštu koček. Jinak je to úplně suprový parťák i na zahradní práce, vše zkontroluje, nejlépe z výšky :-). 

 

» Míca

Věk: 3 roky 1 měsíc

Míca se toulala v blízkosti vlakového nádraží v Oloví, kde porodila v tamní budově skladiště svá koťátka. Vzorně se o ně starala, jak je hlídala, když jsme je ochytávali. nevěděla chudák, že jim chceme pomoct. Prckové mají své domovy a máma Míca na ten svůj čeká u nás. Je velmi společenská, upovídaná a akční. Není vhodná pouze do bytu. Potřebuje mít možnost volného pohybu venku. Velmi dobře zvládá chůzi na kšírkách, tak by se dala hezky navyknout na nové prostředí. Potřebuje být jedináček, ve skupině koček ji ostatní ubližují. Kdo si pro ni přijde, aby mohla být šťastná "DOMA".

 

» Adámek

Věk: 1 rok 3 měsíce

Adámek je osmiměsíční kocourek, který se k nám dostal spolu se svou maminkou a dalšími třemi sourozenci, když mu byly asi dva měsíce.

Maminku jsme posléze vykastrovali a vrátili do lokality, kde má zajištěné pravidelné krmení. Dvě koťata našla hned domov a Adámek s Rubim stále čekají.

Adam je šílený mazel, miluje ostatní pejsky, kočičky a hlavně děti.

U nás chodí občas ven, ale většinu času hajá na gauči nebo dovádí s hračkami.

Byl by vhodný do rodiny s dětmi.

Je zdravý, čistotný, očkovaný a kastrovaný.

 

» Barny

Věk: 10 měsíců

Barny je mladý kocourek narozený na ulici v Božičanech u jedné firmy. V jeho 3 týdnech věku se o něj maminka přestala starat, tak putoval i se sourozenci do dočasné péče našeho útulku. Měl v počátku opravdu na kahánku, byl slabý a nemocný. Ale dnes je z něj pěkný kluk, který je kastrovaný. Je moc mazlivý a hravý, rád by našel nový domov. 

Nachází se v dočasné péči v Chodově, v případě zájmu předáme kontakt.

 

» Elinka

Věk: 10 měsíců

Elinka je mladá kočička narozená na ulici v Božičanech u jedné firmy. V jejich 3 týdnech věku se o ni maminka přestala starat, tak putovala i se sourozenci do dočasné péče našeho útulku. Měla v počátku opravdu na kahánku, byla slabá a nemocná. Ale dnes je z ní pěkná holčička, která je kastrovaná. Je moc mazlivá a hravá, ráda by našla nový domov. 

Nachází se v dočasné péči v Chodově, v případě zájmu předáme kontakt.

 

» Růženka

Věk: 10 měsíců

Růženka je mladá kočička narozená na ulici v Božičanech u jedné firmy. V jejich 3 týdnech věku se o ni maminka přestala starat, tak putovala i se sourozenci do dočasné péče našeho útulku. Měla v počátku opravdu na kahánku, byla slabá a nemocná. Ale dnes je z ní pěkná holčička, která je kastrovaná. Je moc mazlivá a hravá, ráda by našla nový domov. 

Nachází se v dočasné péči v Chodově, v případě zájmu předáme kontakt.

 

» František

Věk: 5 let 2 měsíce

František se toulal hladový, podvyživený a zraněný v zimě v malé obci Mezihorská, která katastrálně spadá pod Jindřichovice v krušných horách. Přijali jsme ho v půlce ledna roku 2024 na kost vyhublého a vysíleného. Už si chudák asi ani nemyslel, že by ho takové štěstí mohlo potkat. Přitom je to takový mazel.

Evidentně je to bytový kocourek, kterého se někdo takto zbavil. Dokonce byl i kastrovaný.

Pobyt v bytě miluje, druhé kočky respektuje a stejné je to i s klidným psem.

František byl při příjmu nejenom velmi hubený, ale také ošklivě zraněný, zřejmě od nějakého velkého psa. Zranění už jsou zahojená. Přesto Frantíka trápí bolesti páteře, které se projevují hlavně při vykonávání potřeby. Máme za sebou zdravotní prohlídky a rtg, zatím ještě konzultujeme. Jedno je nám ale jasné, že tenhle kluk by měl odejít bydlet jen do bytových podmínek bez nástrah ulice. Měl by být opravdu v bezpečí a je také potřeba počítat s pravidelnými návštěvami veterináře. 

Tento krásný umazlený kocourek se nachází v dočasné péči v Kraslicích, v případě zájmu předáme kontakt.

 

 

» Valentýnek

Věk: 8 měsíců

Valentýněk je velmi mazlivý kocourek, který se nám připletl do sklopce při kastračním programu. Musel žít delší dobu na ulici. Zpočátku nám hrozil, že nás sežere a nakonec se z něj vyklubal veliký mazel. Moc rád by našel domov v domku v klidné lokalitě, kde by mohl chodit se svými lidmi na zahrádku. 

 

» Bobinka

Věk: 11 měsíců

Bobinka je úžasná mazlivá holčička, taková všetečka, co nevydrží chvíli v klidu. O svůj život jako malinká musela bojovat, o to víc si hoteď užívá. Dostala se nám do rukou témeř ve 12, herpes na ní tak zapracoval, že nechybělo moc, aby přišla o oči, nemohla dýchat ani polykat. Po náročné péči se nám povedlo vrátit jí do života a teď u nás čeká na svůj domov. 

 

» Bibinka

Věk: Není znám

Bibinka maminka Bobinky, přijali jsme ji hlavně na kastraci, ale ona měla trochu zdravotní potíže, tak jsme ji nakonec u nás nechali. Dnes je z ní zdravá holka, která je k lidem opatrná, ale od lidí, které zná, se pohladit nechá. Pokud by se našel trpělivý člověk, určitě by byla ve svém domově šťastná.

 

» Bezinka

Věk: 1 rok 2 měsíce

Bezinka je velmi akční kočička. Našla se v Kraslicích uprostřed města, kde běhala jako odrostlé kotě hladová s obojkem na krku, který se jí zarýval do kůže, jak s ním rostla, hlavně, že na něm měla rolničku. 

Bezi by ráda našla domov v domečku, kde by byla jediné zvíře nebo alespoň, kde jich není tolik jako na útulku. Nejradši má své místo sama pro sebe. Je mazlivá a upovídaná, ale také šikovná a určitě by ráda někomu dělala asistentku při práci na zahradě. 

Moc by si svůj domov přála, není u nás tak šťastná, jak by mohla být ve svém doma.

 

» Tuláček "druhý"

Věk: 10 let 2 měsíce

Tuláček si nás našel sám, přišel jedno jaro až  na útulek, měl velký hlad, byl moc hubený a hrozně se lidí bál. Strávil tu celé léto, celkem pěkně se vykrmil a na podzim začal využívat vytopenou ubikaci pro venkovky, kde nám ho podařilo chytit na kastraci. 

Je to chytrý kluk, pochopil, že lidi nejsou jen zlí a už se mazlí skoro s každou návštěvou. Určitě by si zvyknul i v nějakém domově, kde by ho měli rádi.