Domov hledají

» Mňauky

Věk: 14 let 8 měsíců

Mňauky je hezká šedomouratá kočička. Nemusí moc okolo sebe ostatní kočičky, má ráda svůj klid, lidi a volnost. U nás má možnost volného výběhu ven a náležitě si to užívá. Byli bychom rádi, kdyby ji dal někdo milující domov, kde by měla také možnost běhat venku, je tak moc šťastná. Na svůj nový domov čeká v depozitu v Kraslicích.

 

» Bráška

Věk: 8 let

Bráška už je pouze jeden. 22.1.2018 byl jeden z Brášků otráven a ani přes okamžitou hospitalizaci na veterině se ho nepodařilo zachránit. :( My, ani Bráška na tebe nezapomeneme. :(

 

Ahoj, jsme dvě kocouří vrnítka s pohnutým osudem. Byli jsme vloženi jako malá bezbranná koťátka do krabice a ponecháni vlastnímu osudu v jedné zahradě v zahrádkářské kolonii ve Stříbře. Řeknu Vám, bráška to málem nezvládl, musel jsem ho zahřívat, aby nezemřel. Uvnitř bylo vlhko, zima, tma. Měli jsme žízeň a hlad, naštěstí si nás někdo všimnul. Ze Stříbra nás lidé přivezli až sem do Kraslic, kde rosteme a pomalu dospíváme v útulku mezi dalšíma 100 kočičkama. Jsme ale děti štěstěny, umístili nás do VIP prostoru, který sdílíme pouze s naší psí mámou a naším kamarádem Felixem. 
Prý jsme extrémně mazliví, ťutínci doslova!  Máme krásnou kresbu. No co budu povídat, rosteme prý do krásy. Jsme oba rození gentlemani, rádi se necháme chovat, rádi bychom šli do adopce spolu (není podmínkou) nebo s kamarádem Felixem, který nám přirostl k srdci. Zbožňujeme zahradu, zde Vás budeme doprovázet jako pejsci. Je nám cca 9 měsíců, ještě nejsme kastrovaní, ale to zvládneme! Milujeme pejsky a stromy, na kterých při ranní rozcvičce soutěžíme v rychlostním šplhu. Felix vyhrává, protože je z nás nejlehčí. No není to nefér? 

Hodíme se do baráčku v klidné lokalitě mimo hlavní provoz, k lidem, kteří nás budou hýčkat a dopřejí nám tolik potřebné mazlení a drbání za ouškama, kterého tu máme kvůli dalším kočičkám nedostatek… Domů půjdeme na adopční smlouvu!
Maminko, tatínku, už neváhej a přijeď si pro nás!
Tvoji, bráškové.

 

» Ričí

Věk: 7 let

Na začátku léta mi ho přinesl pán bez domova se slovy, že se krmil u popelnic. Byl velmi vyhublý a měl zažívací potíže, docela dlouho jsme ho těch problémů zbavovali. Dnes už je vše ale v pořádku, Ričí už dávno není hubený, spíš naopak. Je z něj pořádný cvalík, který má obrovskou chuť žít a užívat si života. Ričí hledá ten nej nej domov, nejlépe s kamarádem Vikym, se kterým se hodně znají a vyvádějí spolu lumpárny.

 

» Oliver z Amálčiny smečky

Věk: 7 let

Oliver měl velké štěstí v neštěstí, když jsme odebírali Amálčinu smečku z nevhodných podmínek. Byl malé kotě mezi 3. a 4. týdnem věku, máma Andělka ztrácela mlíčko a on se sourozenci měli obrovský hlad. Bylo pro ně za pět minut dvanáct, museli jsme je přikrmovat, což se nám povedlo a ze třech malých uzlíčků vyrostli pořádní tři lumpové. Sestřička už domov má, Oliver s bráškou Drápkem na něj stále čekají.

 

» Karlík

Věk: 6 let 10 měsíců

Karlíček, Kájík, kocourek, kterého přinesla říjnová vichřice Heward. Přesně v neděli, během největšího řádění vichřice, jsem našla Karlíka žalostně křičícího v našem dřevníku. Nikdo v okolí ho nezná, nikdy tu nebyl viděn. Vzhledem k tomu, jaký strach venku má, těžko by sem došel sám z města v tom nečase. S největší pravděpodobností jde o kocourka, který od malička žil pouze v bytě, venkovní svět nikdy neviděl a zkrátka asi přišla chvíle, kdy se ho jeho majitel chtěl zbavit a prostě nám ho hodil přes plot do zahrady, kde Karlíček vyhledal nejbližší úkryt. Napovídá tomu i úplná socializace Karlíka a to, že člověk mu vůbec nevadí, ba naopak, chtěl by s ním být doma v teple a vrnět mu na klíně. Ale ven ho nikdo nedostane ani v náručí.

Dá mu prosím někdo rychle domov? Přišel z teplého bytečku, ať je co nejdřív zpět v prostředí, na které je zvyklý. <3

Umístění: pouze byt, venku je vyděšený. Mazel, lidi miluje.

 

» Tomík a Fíďa

Věk: 6 let

Tomík s Fíďou jsou nerozluční kamarádi. Nejsou sourozenci, přesto se hledali, až se našli, hlavně na lumpárny. Tomík je rezavobílý, Fíďa černobílý. Oba dva mají zažívací potíže a baští pouze dietní stravu, gastrointestinální. Hledáme pro ně společný domov.

 

» Kopretina

Věk: 8 let 4 měsíce

Kopretina hledá ten nejlepší domov. Už u nás jednou byla, do domova odešla, ale majitelé se o ni řádně nestarali, ona běhala venku a někdo jí ublížil, hodil ji do asfaltu nebo jí něčím od horkého asfaltu uhodil. Proto je zpátky u nás, bohužel už nikdy nebude jako dřív, asfalt poranil levé oko, úplně ho spálil a Kopretinka na něj nevidí. Jí to ale moc nevadí, je velmi upovídaná společnice, asistuje u každé práce, kterou člověk dělá a má radost, když je v lidské přítomnosti. Vyžaduje alespoň krátký pohyb během dne venku, proto by byl pro ni vhodný domek v bezpečné lokalitě.

 

» Mikeš ze Slapan

Věk: 6 let 4 měsíce

Mikeš je mladý veliký kocourek, typický vesnický toulavý koucour bez jakékoliv veterinární péče. U nás jsme mu vyléčili rýmu, ušní svrab a odčervili ho, nyní je již i vykastrovaný a je třeba ho pořádně vykrmit.

Je to velký mazlík, nemá rád psy. 

Bez problémů používá kočičí wc.

Dobře by mu bylo jak v bytě tak v domku se zahrádkou v bezpečné lokalitě.

 

» Bertík z Lubů

Věk: 4 roky 8 měsíců

Bertík se k nám dostal poté, co se jeho páníček ocitl bez domova a kočky, o které se staral , zůstaly v zimě venku včetně koťat. Bertíček byl ze začátku plachý, moc nechtěl komunikovat. Teď už je to lepší,nicméně jistěji se cítí v přítomnosti jednoho ze svých kamarádů Čertíka nebo Vašíka.

Bertík je zvyklý na děti i pejsky.

Je kastrovaný, kompletně očkovaný, odblešený a odčervený.

 

» Matyáš

Věk: 2 roky 11 měsíců

Matyáš je koťátko od kočičky Loly, kterou někdo vyhodil březí na ulici. Maty se tedy narodil u nás v útulku.

Je velice hravý a zvídavý, jako každé kotě. Má rád ostatní kočičky, pejsky a je vhodný k dětem.

Nejraději by šel do nového domova spolu s některým ze svých bratříčků či se sestřičkou nebo k jiné kočičce, není zvyklý být sám.

 

» Ťip

Věk: 3 roky 9 měsíců

Ťip pochází z prostředí lidí bez domova, kterým jsme pomáhali jejich kočky kastrovat a poté se měly opět vrátit zpátky, ovšem z Ťipa a jeho brášky Ťapa se vyklubali úžasní mazlíci a nám bylo líto je zase vrátit do prostředí, kde jsou pouze trpěni a ne milováni.

 

» Jenda

Věk: 8 let

Jeníčka někdo vyhodil na ulici. Žil u jedné restaurace, kde ho lidé pravidelně krmili. Bohužel, jednoho dne ho srazilo auto. Byl celý bolavý, krvavý a zmatený a odběhl se někam schovat, odkud vylezl až za čtyři dny a pak nám lidé volali o pomoc. Moc se bál, ale naštěstí se ho podařilo ve večerních hodinách chytit a hned druhý den jsem s ním jela na kliniku, kde byl operován. Bylo to na začátku června roku 2021. Měl zlomenou spodní čelist a nemohl ji pořádně zavřít a tím pádem ani jíst. Při léčbě mě hodně pozlobil, byl opravdu hodně bolavý a nechtěl jíst. Sám nejedl vůbec a po pár dnech mi odmítal i krmení ze stříkačky. Objevily se další problémy, měl od úrazu a stresu další bolení v tlamce, možná to byla i reakce na drát, kterým měl čelist zpěvněnou. Naštěstí dobře zareagoval na další antibiotika a znovu začal přijímat potravu. Krmila jsem ho tři týdny, než začal ochutnávat znovu sám, ale protože je to velký jedlík, rychle se pak zlepšil a začal sám baštit čím dál víc. Moc se mi ulevilo. Jenomže radost byla předčasná, ještě se projevily problémy s očima. Na jedno nevidí vůbec, tam to bylo vidět hned po úraze, že je poškozené. Ale druhé mu začalo pracovat a vyřádil se na něm herpesvirus. Vše bylo zřejmě následkem poúrazového stresu. Ale i to jsme celkem úspěšně zvládli zaléčit, jen mu bohužel zůstala přes oko jizva a nevidí na něj stoprocentně, spíš míň než víc. Chuť do života mu to však vůbec neubírá. Vyklubal se z něj maximální mazel, který touží pod domově, kde se bude hodně mazlit. Pověsí se mi vždy na rameno, položí si hlavičku a vrní a vrní. Ideální společník ke starším lidem. Moc rád se kouká z okna, proto je nutné mít okna zasíťovaná, v létě proleží celé dny na parapetu. Zasíťovaný balkon by také určitě uvítal. O společnost ostatních koček moc nestojí. 

 

» Valinka

Věk: 5 let

Valinka byla nalezena spolu s dalšími šesti kočkami v poli nedaleko Chebu, byla březí, avšak o svá koťata přišla.

Nyní je již po kastraci a je z ní veselá baculatá kočička.

 

» Bertík

Věk: 2 roky 4 měsíce

 

» Ferda mourobílý

Věk: 7 let 4 měsíce

ferda je pan kocour statné postavy a správného zasádlení :-). Miluje společnost, rád se mazlí, vše komentuje, všude asistuje. Umí si však říct, když má všeho dost, je proto nutné přistupovat k němu s respektem a nelámat mazlení přes koleno. Moc rádi bychom mu našlůo domov v domečku se zahrádkou v bezpečné lolakitě. myslíme si, že kdyby byl jako jedná kočka, jeho občasná nervozita by ustoupila a nebylo by potřeba, aby dával člověku obačas najevo, že už se mazlit nechce. Myslíme si, že je to vše způsobené nervozitou z velkého poštu koček. Jinak je to úplně suprový parťák i na zahradní práce, vše zkontroluje, nejlépe z výšky :-). 

 

» Míca

Věk: 2 roky 10 měsíců

Míca se toulala v blízkosti vlakového nádraží v Oloví, kde porodila v tamní budově skladiště svá koťátka. Vzorně se o ně starala, jak je hlídala, když jsme je ochytávali. nevěděla chudák, že jim chceme pomoct. Prckové mají své domovy a máma Míca na ten svůj čeká u nás. Je velmi společenská, upovídaná a akční. Není vhodná pouze do bytu. Potřebuje mít možnost volného pohybu venku. Velmi dobře zvládá chůzi na kšírkách, tak by se dala hezky navyknout na nové prostředí. Potřebuje být jedináček, ve skupině koček ji ostatní ubližují. Kdo si pro ni přijde, aby mohla být šťastná "DOMA".

 

» Adámek

Věk: 1 rok

Adámek je osmiměsíční kocourek, který se k nám dostal spolu se svou maminkou a dalšími třemi sourozenci, když mu byly asi dva měsíce.

Maminku jsme posléze vykastrovali a vrátili do lokality, kde má zajištěné pravidelné krmení. Dvě koťata našla hned domov a Adámek s Rubim stále čekají.

Adam je šílený mazel, miluje ostatní pejsky, kočičky a hlavně děti.

U nás chodí občas ven, ale většinu času hajá na gauči nebo dovádí s hračkami.

Byl by vhodný do rodiny s dětmi.

Je zdravý, čistotný, očkovaný a kastrovaný.