V léčení

» Karinka černá

Věk: 6 let 1 měsíc

Karinka se nám před vánoci 2014 bohužel hodně zhoršila, dokud byla venku na sluníčku, bylo to fajn, sluníčko jí dělalo hodně dobře, ale podzim si vybral své, Karinka začala slábnout a přestože stále hodně baštila, hubla. Nechali jsme proto udělat testy na ledviny, které nám potvrdili naše tušení, že jsou velmi slabé a nepracují naplno. Začalo tedy posilování jejich funkce, ale už to bohužel nepomohlo, Karča přestala skoro baštit, jen pila, tak jsme jí podstrojovali jen to nejlepší maso nebo kapsičky, ale nic jí nechutnalo, jen se cárala ve vodě, trvalo to asi dva týdny a poslední tři dny ani nepila, to už jsem opravdu nevydržela a nechala jsem jí ukrátit trápení, ještě v posledních vteřinách mi spokojeně ležela v náručí a koukala na mě jak na svatý obrázek. Byla u mě jen 9 měsíců, ale asi to byl pro ní, po tom co zažila špatného, ráj na zemi, hodně si to užila, slunila se, hrála si s listím a mazlila se do sytosti. Moc na ní vzpomínáme.

Karča je jeden z nejhorších případů z Velichova. Odvezli jsme ji tamodsud dřív než ostatní kočičky, protože by nepřežila. Byla totálně podvyživená, zablešená, skřípala panty a na tváři měla píštěl, ze které vytékal hnis. Jaruna její stav vůbec neřešila, jen tak jí tam nechala na pospas osudu. Karča vážila ve svých čtyřech letech pouhé 2kg. Bleší trus měla na sobě ještě dalších 6 týdnu, než se vyčistila. Okamžitě jsme nasadili antibiotika, která zabrala, Karča se začala lepšit, hodně jedla a hodně jí chutnalo, za dvy týdny vážila už 3,2 kg, což byl ohromný úspěch. Bohužel antibiotika zabrala ze začátku, ale pak se stav víc nezlepšoval, stále vytékal hnis z tváře. Přistoupili jsme s veterinářem na operaci, kdy jí vyndal dva zuby, pod kterými bylo hnisavé ložisko, podle jeho slov šlo o zranění od jiného zvířete, zhruba půl roku až rok staré, které nebylo zaléčené. Jaruna si dělala veterináře svým zvířatům prostě sama, my jsme bohužel tohle vůbec netušili. Karča se po operaci zase o kousek zlepšila, ale stále hnis vytékal, zkusili jsme vyměnit antibiotika, která hnisavou píštěl úplně zahojila, ale stále bojujeme s hnisem z nosu. Karča dýchá velmi nahlas, spíš bych řekla, že chrochtá a má pořád nudli u nosu, už jsme vyzkoušeli všechno možné, ale tento problém přetrvává. Nevíme, jestli jí tohoto problému někdy zbavíme. Potřebovali bychom pro ní najít domov, kde by byla jedinou kočkou, protože si asi moc dobře pamatuje, kdo jí zranění udělal, zřejmě při bitce o jídlo a teď, když je v lepší kondici, se snaží jim to vrátit zpátky. Je ale velká kamarádka s našimi psy, ovčanda Ája jí dokonce pravidelně čistí ty její nudle:-) spí spolu a hlídají spolu i zahradu:-) O Karču pečujeme v depozitu v Kraslicích.

 

» Hubert

Věk: 6 let

Kocourka Huberta jsme odchytili dá se říci omylem , při odchytu kočičky Jitulky a Jitulátek , na kruhovém objezdu na hlavní silnici v Sokolově .Kocourek ve sklopci spal a nechal se hladit . Fešák Hubert byl považován za divoého plašánka , neboť na ulici se lidí bál a stranil se jich . Kocourek je poznamenaný životem na ulici , je hrozně moc unavený , byl hladový , plný parazitů , v dubnu vytaženo 16 klíšťat , špinavý , porvaný a strupatý . Je velmi klidný . Kočičí pouliční party se stranil , byl spíše sám .

Až se Hubertík zahojí , bude z něj opravdový fešák .

Depozitum Sokolov

 

» Ouško

Věk: 5 let 5 měsíců

Kočička k nám přišlo náhodou , jeli jsme tenkrát pro dvě a přivezli tři , kočička se nám tak nějak připletla do cesty , seděla odevzdaně u silnice a zřejmě čekala co bude dál . Měla průjem , špatná očka , obrovskou rýmu , sýpala , bouli na bříšku a z jednoho jen půl ucha . S jejím zdravíčkem to blo jako na houpačce , když bla schopna operace , zjistilo se , že má navíc obrovskkou cystu a přirostlý močový měchýř k bříšku :( Dnes už by zřejmě nežila ... Ale u ná  , je šťastná , je zahojená a je tuze vděčná .

Depozitum Sokolov

 

» Bertička

Věk: 2 roky 4 měsíce
Kočička je od bezdomovce, vzali jsme ji zuboženou, měla 2 kila, silnou rýmu a silny průjem, blechy. Dostala convenii, odčerveni, odblešeni, vitaminy. Bohužel se během prvniho dne ukazalo, ze neudrži stolici - kaka všude, hrozný zápach . Vzali jsem ji na KV vet, kde byla dva dny na kapačkach a pozorovani, udělala se ji vyšetreni krve, krev v pořadku. Silny zánet střev.  Dostala dalši atb a něco proti průjmu, doted bere Etnazol .. Hledáme ji akutně domov , samozřejmě po zaléčení a nebo dočasnou péči .
Sokolov

 

» Evžen

Věk: 6 let 1 měsíc

Evžen je velký a mohutný, je hodný, miluje lidi, nemusí kočky, byl zoufalý na ulici kde hledal pomoc u jisté ženy a ta se obrátila na nás, protože Evža se nevzdával a přespával u paní na rohožce, jak chtěl být u něvoho doma, navíc bylo zimní období a on Evža byl po sražení autem. 

Doma by byl rád s dospěláky lidskými a ti by ho mohli rozmazlovat masíčkem jak syrovým tak vařeným a z granulek by potřeboval ty pro alergiky.

Depozitum Sokolov

 

» Slaměnka

Věk: 7 měsíců

Slaměnka vzata ze špatných podmínek ve věku 6 měsíců, ve vysové březosti. 

Drýte pěsti.

Depozitum Sokolov

 

» Penny

Věk: 1 rok

Penny je kočičkou, která bezradně hledala pomoc na parkovišti  u obchodu. Je hubená se zraněnou packou v kloubu, zřejmě prokousnutou či propíchlou. Moc jí to bolí. Až se dá do pořádku ráda by dobrý a klidný domov v bytě. Je to velký mazel.

Depozitum Sokolov