Karinka černá

Karinka nás v prosinci 2014 opustila, odešla do kočičího nebe. Příčinou bylo celkové selhání ledvin. Moc nám chybí a vzpomínáme na ní.

Karinka se nám před vánoci 2014 bohužel hodně zhoršila, dokud byla venku na sluníčku, bylo to fajn, sluníčko jí dělalo hodně dobře, ale podzim si vybral své, Karinka začala slábnout a přestože stále hodně baštila, hubla. Nechali jsme proto udělat testy na ledviny, které nám potvrdili naše tušení, že jsou velmi slabé a nepracují naplno. Začalo tedy posilování jejich funkce, ale už to bohužel nepomohlo, Karča přestala skoro baštit, jen pila, tak jsme jí podstrojovali jen to nejlepší maso nebo kapsičky, ale nic jí nechutnalo, jen se cárala ve vodě, trvalo to asi dva týdny a poslední tři dny ani nepila, to už jsem opravdu nevydržela a nechala jsem jí ukrátit trápení, ještě v posledních vteřinách mi spokojeně ležela v náručí a koukala na mě jak na svatý obrázek. Byla u mě jen 9 měsíců, ale asi to byl pro ní, po tom co zažila špatného, ráj na zemi, hodně si to užila, slunila se, hrála si s listím a mazlila se do sytosti. Moc na ní vzpomínáme.

Karča je jeden z nejhorších případů z Velichova. Odvezli jsme ji tamodsud dřív než ostatní kočičky, protože by nepřežila. Byla totálně podvyživená, zablešená, skřípala panty a na tváři měla píštěl, ze které vytékal hnis. Jaruna její stav vůbec neřešila, jen tak jí tam nechala na pospas osudu. Karča vážila ve svých čtyřech letech pouhé 2kg. Bleší trus měla na sobě ještě dalších 6 týdnu, než se vyčistila. Okamžitě jsme nasadili antibiotika, která zabrala, Karča se začala lepšit, hodně jedla a hodně jí chutnalo, za dvy týdny vážila už 3,2 kg, což byl ohromný úspěch. Bohužel antibiotika zabrala ze začátku, ale pak se stav víc nezlepšoval, stále vytékal hnis z tváře. Přistoupili jsme s veterinářem na operaci, kdy jí vyndal dva zuby, pod kterými bylo hnisavé ložisko, podle jeho slov šlo o zranění od jiného zvířete, zhruba půl roku až rok staré, které nebylo zaléčené. Jaruna si dělala veterináře svým zvířatům prostě sama, my jsme bohužel tohle vůbec netušili. Karča se po operaci zase o kousek zlepšila, ale stále hnis vytékal, zkusili jsme vyměnit antibiotika, která hnisavou píštěl úplně zahojila, ale stále bojujeme s hnisem z nosu. Karča dýchá velmi nahlas, spíš bych řekla, že chrochtá a má pořád nudli u nosu, už jsme vyzkoušeli všechno možné, ale tento problém přetrvává. Nevíme, jestli jí tohoto problému někdy zbavíme. Potřebovali bychom pro ní najít domov, kde by byla jedinou kočkou, protože si asi moc dobře pamatuje, kdo jí zranění udělal, zřejmě při bitce o jídlo a teď, když je v lepší kondici, se snaží jim to vrátit zpátky. Je ale velká kamarádka s našimi psy, ovčanda Ája jí dokonce pravidelně čistí ty její nudle:-) spí spolu a hlídají spolu i zahradu:-) O Karču pečujeme v depozitu v Kraslicích.

Zdravotní stav

Věk: 14 let 2 měsíce Stav: Vzpomínáme

trvalé imunitní problémy